Szkoła w Błędowej została zlikwidowana

BŁĘDOWA TYCZYŃSKA. Na nic zdały się protesty rodziców.

W Szkole Podstawowej w Błędowej Tyczyńskiej dzieci będą uczyć się tylko do końca czerwca. Od września uczniowie z tej miejscowości zostaną pozbawieni nauki w tej placówce, bo większością głosów radnych gminy Chmielnik, została ona zlikwidowana.

Rodzice podczas sesji Rady Gminy argumentowali, że władze gminy nie liczą się z dobrem dzieci, a jedynie kładą nacisk na ekonomię i że wójt Krzysztof Grad przejdzie do historii jako człowiek, który potraktował dzieci i mieszkańców wsi jak śmieci.

29 kwietnia był sądnym dniem dla tej placówki, bo tego dnia na 15 głosujących radnych, aż 9 opowiedziało się za likwidacją szkoły, przeciw były 4 osoby, a 2 się wstrzymało od głosu. Ta istniejąca od 100 lat szkoła (oczywiście w tym okresie była kilkakrotnie przebudowywana i remontowana) była zagrożona zamknięciem od 18 lutego. Wtedy podjęto uchwałę o zamiarze likwidacji podstawówki.

Więcej w Super Nowościach.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Demaskator mafijnej zarazy
Demaskator mafijnej zarazy
9 lat temu

Giermkowie systemu za srebrnikowe pieniądze a nawet w przypadku pseudo radnych którym wystarczy zrobienie mostku przed domem, gotowi są na wszystko. A wytłumaczenie zawsze jest jedno – brak pieniędzy. Tylko jeszcze nigdy nie usłyszałem od nich, co się z tymi pieniędzmi stało, że ich ciągle nie ma a co więcej są coraz większe długi.