Szkoła w Dynowie z najgorszym wynikiem z matury w powiecie

Mieszkańcy żalą się na poziom edukacji w szkole. Fot. ZSZ w Dynowie

DYNÓW. Mieszkańcy chcą wyższego poziomu nauczania w ZSZ w Dynowie i reakcji ze strony starostwa oraz kuratorium.

Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie to prawdziwy ewenement. – Młodzież ma dobre oceny, jest wychwalana na koniec roku, a potem… nie zdaje matury. Sytuacja powtarza się od lat. Zgłaszaliśmy to już do różnych instytucji, ale nie widać efektu – żalą się mieszkańcy miejscowości. Zarówno kuratorium jak i starostwo zaprzecza, by ktokolwiek informował o problemie. Podkarpacki Kurator Oświaty deklaruje jednak, że podejmie działania w tej sprawie.

– To jest niebywałe. W szkole odbywa się wiele imprez, dzieci dostają mnóstwo nagród, na koniec roku mają wysokie średnie, są wychwalane, a potem jest wielkie rozczarowanie, bo nie zdają matury – mówi mieszkanka Dynowa. – Zdawalność jest u nas na najniższym poziomie, na jakim może być. Na ponad 80 osób nie zdało nawet 30. Co roku jest podobnie – dodaje. Jak twierdzi, wcześniej młodzieży nie szło głównie z matematyki, teraz również z polskiego.

Z oficjalnych informacji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie wynika, że w tym roku do egzaminu dojrzałości w ZSZ w Dynowie podeszło 85 osób. Ogólny wynik? 32 proc. To najgorszy wynik w powiecie rzeszowskim. Na egzaminie pisemnym języka polskiego zdawalność była na poziomie 38 proc., z matematyki – 30 proc., a języka angielskiego – 42 proc. – Wychowawcy pocieszają uczniów, przekonując, że zdadzą na poprawce albo za rok. Tylko że mało kto powtarza egzamin rok później – zauważa nasza rozmówczyni. 

W 2014 r. w tej szkole unieważniono cały egzamin. – Prace były identyczne, mało tego w środku znaleziono skserowane ściągi. W Jarosławiu unieważniono tylko 2 prace, a dyrektora natychmiast wymieniono. W Dynowie wszystkie, ale sprawa rozeszła się po kościach – twierdzą rodzice. Ci, którym zależy na wyższym poziomie edukacji posyłają dzieci do innych szkół, głównie w Rzeszowie. Tych, których na to nie stać, decydują się na Dynów. – Dzieci są jak w przechowalni. Według nas powinny być mobilizowane do nauki. Zamiast tego dobrze się bawią i słyszą, że „liczy się sztuka”, bo dzięki temu szkoła istnieje – irytują się mieszkańcy. Mówią, że co roku interweniują w tej sprawie, a starostwo w ogóle nie reaguje.

Starosta i kuratorium nic nie wie

Mimo wielokrotnych prób nie udało nam się porozmawiać z dyrektor szkoły – Haliną Cygan. O sprawę zapytaliśmy starostę rzeszowskiego. – Nikt u mnie nie był i nie zgłaszał podobnych rzeczy – oświadcza Józef Jodłowski. -Tu nie ma prostej odpowiedzi, bo to rzeczy, które wymagają analizy, przejrzenia materiałów dotyczących matur – dodaje. Zapytaliśmy, kiedy możemy porozmawiać o sytuacji w tej szkole. – W przyszłym tygodniu – nie. Może w kolejnym, bo teraz nie ma zastępcy, który za to odpowiada. Kilku dyrektorów jest na urlopach, a obowiązki nie pozwalają mi na to, żeby  pochylić się nad problemem – stwierdził starosta.

Z odpowiedzi, jaką uzyskaliśmy z Podkarpackiego Kuratorium Edukacji wynika, że mieszkańcy Dynowa nie zgłaszali w ciągu ostatnich trzech lat uwag do pracy placówki.
„Na podstawie uzyskanej informacji, Podkarpacki Kurator Oświaty podejmie działania w trybie sprawowanego nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2019/2020, w celu zdiagnozowania przyczyn niskich wyników egzaminu maturalnego” – czytamy w przesłanym oświadczeniu.

Wioletta Kruk

72
Dodaj komentarz

avatar
52 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
51 Comment authors
ObserwatorGosiaZastraszyć standardowa metodaNauczyciel jako funkcjonariusz publicznyKumoterstwo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gosia
Gość
Gosia

Niewrzucajcie wszystkich profesorow do jednego worka. Zgodze sie ze najwyzszy czas wymienic dyrektor w tej szkole ale z poza okregu kogos obcego. Sa profesorowie ktorzy dobrze ucza np. Pani M.SZ.

Zastraszyć standardowa metoda
Gość
Zastraszyć standardowa metoda

U pana dyrektota T za dobre stopnie bawiłem dziecko w 1984 roku szkoła zawodowa Dynów PZL Rzeszów

Zastraszyć standardowa metoda
Gość
Zastraszyć standardowa metoda

Gdzie jest kuratorium i starostwo. To jest niemożliwe żeby nie wiedzieli co tam się dzieje.

Zastraszyć standardowa metoda
Gość
Zastraszyć standardowa metoda

Czy funkcjonariusz publiczny może obrażać dzieci? Czy funkcjonariusz publiczny może obrażać rodziców? Czy funkcjonariusze publiczni chcą zastraszyć rodziców ? Czy mamy się bać, milczeć, czego funkcjonariusze w tej szkole się tak boją?Mamy nadzieję, że pani redaktor dogłębnie zbada sprawę.

Nauczyciel jako funkcjonariusz publiczny
Gość
Nauczyciel jako funkcjonariusz publiczny

Z dniem 24 maja 2007 r. nauczyciel uzyskał status funkcjonariusza publicznego i wynikającą z tego tytułu ochronę ukształtowaną na zasadach określonych przepisami Kodeksu karnego. Do czynu zabronionego na szkodę nauczyciela należy m.in. zniewaga. W myśl treści art. 226 § 1 Kodeksu karnego, „kto znieważa funkcjonariusza publicznego albo osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

Kumoterstwo
Gość
Kumoterstwo

Żeby w tej szkole przywrócić normalność trzeba zmienić dyrektorkę. Co najmniej przerzedzić klan Tymowiczów. Wicedyrektor Piotrek, była kadrowa Teresa to też wątek rodzinny. Sekretarz szkoły Anka pracująca przy dyrektorce, to synowa byłej kadrowej. Mąż sekretarz jest w tej szkole nauczycielem. Obecna kadrowa mieszka u siostry Tymowicza dyrektora. Kierownik Marcin wraz z żoną uczą w szkole przedmiotów zawodowych. Pan Piotr który w szkole nie pełni żadnej funkcji, ale codziennie przychodzi na obiady i oczywiście zajmuje miejsce w pierwszym rzędzie na wszystkich uroczystościach ma chyba monopol na prace budowlane w tej szkole. Jego żona jest nauczycielką itd. układ ciągnie się dalej. Kto… Czytaj więcej »

Obserwator
Gość
Obserwator

Sporo informacji o ludziach z tej szkoły. Ale jaki to ma związek z powyższym artykułem?

arkadiusz
Gość
arkadiusz

lepiej dac uczniowi szanse na pisanie matury zda nie zda jego sprawa!!!nie jak w szkolach w brzozowie wysoki poziom zdawalnosci matur polegajacy na szantazu nauczycieli „dam ci na koniec dwa jezeli nie podejdziesz do matury „” i po hu…j 4 lata sie meczyc w technikum. a wracajac do technikum z dynowa poziom jest tam taki jak w brzozowie w zawodowce

Czerwona kartka
Gość
Czerwona kartka

Tumany, matoły takimi inwektywami w poniższych komentarzach strona broniąca szkołę opisuje uczniów ZSzZ. Ktoś pisze „źródłem patologii w tej szkole są rodzice i uczniowie. Ktoś sugeruje, że poziom intelektualny i kulturalny maturzystów można ocenić przez pryzmat również poniższych komentarzy. Zwróćmy uwagę na bardzo ważną rzecz!!!! Uczniowie (w tym absolwenci tej szkoły) w stosunku do nauczycieli nie używają obelg, pomimo wszystko zwracają się do nauczycieli z szacunkiem. Krytykują tylko sposób przekazywania przez nich wiedzy. Brak ich zaangażowania w swoją pracę, lekceważenie ich potrzeb. Uczniowie wypadają tutaj dużo lepiej niż nauczyciele. UWAGA Analizując wyniki matur w tej szkole i skłonność do „imprezowania”… Czytaj więcej »

Krzysiek siwulec
Gość
Krzysiek siwulec

Pisać każdy może to przynajmniej jak coś piszesz o ludziach to sie przedstaw imieniem i nazwiskiem !!!!!

Dysonans
Gość
Dysonans

Pan Marcin gani uczniów za to, że się nie uczą i nie ma ich na lekcjach. Pan Piotr chwali szkołę, bo przecież nie uczniów, za udział w olimpiadach, konkursach, różnych imprezach. Stawia tezę, że matura nie jest najważniejsza. Obaj bezgranicznie chwalą panią dyrektor i nauczycieli. Obaj są absolwentami tej szkoły.

Zyz
Gość
Zyz

Chodziłam do tej szkoły 4 lata do handlowi i nie polecam. Matematyka straszna, polski z Panią Bogusia tragedia wszystko przepisane z książki bądź z Internetu, j.anguelski co roku nowa Pani, dlatego zdawałam j. Niemiecki Pani Agnieszka batdzo bardzo wymagająca i właśnie za to ja lubię, Pani Agata rowniez wymagająca ale bylu czasu że na sprawdzianach bądź kartkowkach dawała ściągać, brak dobrego przygotowania do ustnej matury:( historia wos też był batdzo dobry i wymagający nauczyciel, Pani Halina R. Również wymagająca, ale czasami potrafiła odpuścić. Nauczyciele od zawodowych to również tragedia, mani Marysia bardzo wymagająca i za to ja lubię A reszta… Czytaj więcej »

tak
Gość
tak

Patrząc na to jak konstruujesz zdania – właśnie przez takich młotów jak Ty ta szkoła znalazła się w takim miejscu, w jakim aktualnie jest.

Marcin
Gość
Marcin

Jako były uczen mogę śmiało stwierdzić że ten artykuł to jakieś nieporozumienie. Moze i matura wypadła najgorzej w powiecie ale nie jest to wina ani dyrekcji ani nauczycieli. Szkoła daje ogromne możliwości a nauczyciele dają z siebie wszystko żeby młodzież jak najlepiej zdała, niestety jak kolega czy koleżanka nie raczą przeczytać ani jednej lektury czy otworzyć zeszyt na matmie o ile taki posiadaja to nie ma się co dziwić. Nie wspomnę już o frekwencji uczniów na lekcjach. A teraz wielki żal. Trochę obiektywizmu uczniowie i rodzice.

Mąż
Gość
Mąż

Uczeń może nie być klasyfikowany, jeśli opuści co najmniej 50% zajęć i nie ma podstaw, aby mu ocenę wystawić. Skoro nauczyciele byli w stanie ocenić wiedzę ucznia i wystawić mu ocenę końcową, a więc go klasyfikować to uczeń kończy wszystkie klasy i podchodzi do matury. W tym konkretnym przypadku można stwierdzić, że uczniowie czytają więcej lektur w języku angielskim, niż w języku polskim.

Absolwent :)
Gość
Absolwent :)

Ne wiem czy ktoś chciały przejąć ten syf za kadencji p Haliny, chodź wydaje mi się że gdyby Piotrek był dyrektorem to byłby poziom tak wysoki jak strach 1wszakow na lekcji fizyki :p nikt nie podskoczy:p tylko serio wymienić p. Mazur i wprowadzić kontrolę na lekcjach lub mniejsze klasy. 34 osoby to za duża klasa w tym zawsze z 4 osiłkow jest którzy zaglùszą spokój na lekcji

Były uczeń
Gość
Były uczeń

Powiem tak Szkoła jest super nauczyciele tak samo tylko dużo jest uczniów popierdo***** :) pozdro :)

Piotr
Gość
Piotr

Jak czytam niektóre komentarze to jestem bardzo zasmucony. Jestem absolwentem ZSzZ w Dynowie i widziałem jak ciężką i żmudną pracę wykonuje Pani dyrektor H.Cygan dla dobra tej szkoły, żeby jej absolwenci mieli po szkole dobrą pracę. Dlaczego nikt nie napisze, że przez ostatnie lata jesteśmy jedną z najlepszych szkół w regionie a nawet i w Polsce, – wymienię (konkursy, olimpiady, Podkarpacka Tęcza, sport ) to jest ciężka praca dyrekcji i nauczycieli. Piszę dalej – wyposażenie warsztatów szkolnych, budowa nowoczesnych boisk sportowych itd. Jeżeli komuś nie odpowiadała szkoła to powinien ją zmienić, a nie obrażać ludzi ciężko pracujących dla dobra wspólnego.… Czytaj więcej »

Kłamczucha Wioletta
Gość
Kłamczucha Wioletta

Źródłem patologii w tej szkole są uczniowie i rodzice – w żadnym wypadku nauczyciele. Przez 4lata mojej obecności w szkole jakiekolwiek próby podniesienia poziomu wymagań kończyły się wycieczkami rodziców do dyrekcji „bo pani X za dużo wymaga i mój synuś nie daje rady”. Ten sam synuś, który dzień później chwali się kolegom, że jedyna praca jaką wykonuje w domu dotycząca szkoły to pisanie ściąg. Banda nieuków i rodziców z poziomem świadomości bliskim zera jest w szkole porażająca.

Maciej NiedoMuzgowany
Gość
Maciej NiedoMuzgowany

Idziemy na szluga ?

Bartekk
Gość
Bartekk
bartek
Gość
bartek

lubię zagazowywać klasę

Mieszkaniec Dynowa
Gość
Mieszkaniec Dynowa

Taki poziom kultury i intelektu zapewne reprezentowali ci, co nie zdali. Oby jeszcze rodzice mieli świadomość, jak „wyhodowali” dzieci.

Rafonix
Gość
Rafonix

No i co? Lubi sie zjebać na lekcji co w tym dziwnego

Bartek
Gość
Bartek

Po leczo to jest faza hehe

xxxsznitacion
Gość
xxxsznitacion

żebyś wiedział kupsztal usadzony na maksa

xxxsznitacion
Gość
xxxsznitacion

muj kolega puścił smroda na lekcji nie pozdrawiam

prawo i sprawiedliwość
Gość
prawo i sprawiedliwość

Panie wicestarosto obywatele chcą zwolnić dyrektor Cygan. Jak zwolnią dyrektorkę to i dyrektora zwolnią i jego żonę zwolnią i syna kierownika zwolnią i córkę polonistkę zwolnią. Całą rodzinę zwolnią. Pan starosta i pani kurator nic jeszcze nie wiedzą, szybko bo nie będzie do czego wracać.

Polak
Gość
Polak

Chodziłem do tej szkoły i to nie było tak że to tylko wina nauczycieli, bo byli uczniowie ktorzy zamiast się uczyć po prostu nie uważało na lekcji. Ale są tacy też nauczyciele ktorzy zamiast przygotowywać do matury po prostu robili sobie jaja na lekcji.

Uczeń
Gość
Uczeń

Najlepsza szkoła jaka może być, dziękuję! Pozdro

Hejo szkola
Gość
Hejo szkola

Chodząc do tej szkoły 4 lata nic nie nauczyłam sie koleżanki które były zagrożone z 5 przedmiotow i nic nie umiały i nawet nie starały sie żeby poprawiac oceny to tak przechodziły chociaż nie chodziły do szkoły robiły sobie wagary nie uczyły się a miały takie same oceny co te osoby co chodziły uczyły sie starały sie o oceny nie którzy mieli z matematyki po 6 jedynek to tak przechodzodzili to była sprawiedliwość w zsz Dynów że te co sie uczyli mieli takie same oceny do tych co sie nie uczyli. W tej szkole pasuje wymienić kilku nauczycieli umniejszyc imprezy… Czytaj więcej »

Michał
Gość
Michał

Czy w szkole w Dynowie którykolwiek z nauczycieli, powiedział Ci o istnieniu znaków interpunkcyjnych???

Piotrek
Gość
Piotrek

Już chyba czas na zmiany nauczycieli i tej debilki cyganki

Adi
Gość
Adi

Nie chca sie uczyc to tak jak w mojej bylej szkole 20 komisow na wakacjach w mojej klasie bylo i ciekawe czy wtedy rodzice beda zadowoleni. Nauczyciele sie lituja nad waszymi dzieciami przepuszczaja z klasy do klasy bo sie nie ucza a pozniej macie pretensje do nauczycieli. Ciekawe czy zadowoleni byscie byli jak by wasze dzieci chodzily do technikum czy liceum po 7 czy iles lat bo by nie po przechodzili wtedy byscie mieli poziom nauczania

Ngrs
Gość
Ngrs

Jak Ci uczniowie mają zdawać te matury z matematyki jak tam nie ma normalnego nauczyciela !!!!litości… ja mając same piątki w gimnazjum ledwo wydrapalam się na 3 z matmy … ponieważ pani Mazur zamiast uczyć gapila się cała lekcję w okno. A jak już coś tlumaczyla to murczala coś pod nosem jak by sama do siebie patrząc się w podłogę!!!!

Absolwent :)
Gość
Absolwent :)

Niestety miałem również tak samo, gdyby nie korepetycje z nauczycielką z gimnazjum bylo by ciężko Pani Mazur bez urazy wiedzę może i ma, lecz kompletnie nie potrafi jej przekazać i nie potrafi zapanować na lekcji nad spokojem. Wiedząc że jest to przedmiot maturalny sorki ale powinno wywierać nacisk na poziom tego przedmiotu. A tu fakt dzień jak co dzień coś tłumaczy pod nosem cicho i zamiast przerobić 10 zadań na lekcji to 10 było do domu 2 na lekcji, Co do j.Polskiego nie wypowiem się jeśli ktoś nie czyta lektur to jak ma zdać… to już jest lenistwo :) Za… Czytaj więcej »

candypanda69xdpl
Gość
candypanda69xdpl

JD orka

Bogdan
Gość
Bogdan

Tak to jest jak uczą nauczyciele z załatwionymi po plecach etatem

Ghkjfghn
Gość
Ghkjfghn

Chyba trochę przesadzacie bo wina lezy tu takze ze strony uczniów jakby nie bylo nie można kogoś zmusić do nauki jak dana.osoba zamiast myśleć o nauce i o swojej przyszłości interesuje się jedynie tym by dobrze sie bawić napić zapalic papierosa i pograć sobie te 45 minut na telefonie nalekcji bądź obżerać sie …sama chodziłam do tej szkoły i nie powiem nie zawsze byłam zadowolona ale wina złych wyników matur to nie tylko zasługa nauczycieli czy kogoś innego a w największej mierze uczniów i ich podejścia a także rodziców bo jak.sobie wychowacie to tak będziecie mieć i nie ma.co tu.sie… Czytaj więcej »

Michał
Gość
Michał

Ratunku! Czy w tej szkole jest jakikolwiek nauczyciel j.polskiego, który powiedział wam chociaż jedno zdanie o istnieniu znaków interpunkcyjnych?!

Kłamczucha Wioletta
Gość
Kłamczucha Wioletta

Pierwsza sprawa: pani redaktor Kruk kłamie pisząc, że w 2014 roku unieważniono cały egzamin. Kilkunastu uczniów zdało wówczas maturę, sprawdzenie tego zajęło mniej niż 5 minut, w internecie zostały informacje z tamtego okresu – jak mam zatem wierzyć w pozostałą część artykułu?

Dajcie sobie już spokój Tymowicz i Cygan
Gość
Dajcie sobie już spokój Tymowicz i Cygan

Pani Halino! Pani czas sprawowania „kadencji” już mija… Daj sobie kobieto spokój jak nie umiesz sprawować funkcji dyrektora szkoły. Afera z 2014 roku, gdzie unieważniono wszystkie matury nie wystarczyła aby Cię usunąć, a gdyby także aktualnie beznadziejna wręcz zdawalność uczniów w skali Polski nie dała Kuratorium do myślenia, to ja już nie wiem co będzie w stanie zmienić biegu nurtu edukacyjnego szkoły. Jak patrzę na to z biegiem lat i przypominam sobie czasy, jak dmuchane były pseudo wyróżnienia na apelach, faworyzowanie na siłę uczniów i przyjmowanie troglodytów z automatycznym dopuszczaniem do następnych klas to we mnie się w środku gotuje.… Czytaj więcej »

do kłamcy
Gość
do kłamcy

nie kłam, nie unieważniono wtedy wszystkich matur tylko część. ta bzdura jest powtarzana już któryś raz.

Mąż
Gość
Mąż

Unieważniono 77 prac to prawie wszystkie. Niesamodzielność dotyczyła aż 5 zadań w których powtórzył się ten sam błąd. Pan Jodłowski mówił bardzo podobnie jak teraz tu nie ma prostej odpowiedzi i od tamtego czasu ciągle analizuje sprawę. Nie wiadomo o co chodzi…, to o co chodzi? Od tamtego czasu wszyscy uczniowie się zmienili, a problem pozostał, a nawet się pogłębił. Szanowny Panie Jodłowski odwagi tu już nie ma czego analizować. Wyniki matur z ostatnich lat mówią same za siebie.

Uczen
Gość
Uczen

Chodziłam do tej szkoły. W mojej klasie na 33 uczniów maturę zdało 4 osoby

Xxx
Gość
Xxx

Nie czepiajcie się nauczycieli kto choć raz był tam w szkole wie ze wszystko jest ok a jak tumany nie chodzą do szkoły tylko wagarują i uczyć się nie chcą to nawet swięconą woda nie pomoże …

maturzysta
Gość
maturzysta

Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi cie do swojego poziomu.

Kalina
Gość
Kalina

No i racja, jestem za. Mniej kwiatów ,całowania po rękach i ciągłego lansu 2 panów z Dynowa 😏

Anka
Gość
Anka

Mniej szumu wokół podkarpackiej tęczy itp. A więcej nauki…

Były uczeń
Gość
Były uczeń

Ciekawe kiedy dyrekcja zrobi zebranie, żeby usunąć komentarze które w jakiś sposób mogą im zaszkodzić jak to mają w zwyczaju 😄

Xayoo
Gość
Xayoo

Zadymka siu siu

Mieszkaniec Dynowa
Gość
Mieszkaniec Dynowa

Panie Śmierdziuch czy może pan zaprzestać tych swoich durnych komentarzy? Tu powinna być poważna dyskusja. Pozdrawiam

Mieszkaniec Dynowa
Gość
Mieszkaniec Dynowa

Panie Śmierdziuch czy może pan zaprzestać tych swoich durnych komentarzy? Tu powinna być poważna dyskusja. Pozdrawiam

Mieszkaniec Dynowa
Gość
Mieszkaniec Dynowa

Panie Śmierdziuch czy może pan zaprzestać tych swoich durnych komentarzy? Tu powinna być poważna dyskusja. Pozdrawiam

Smierdziuch
Gość
Smierdziuch

Spierdziałem sie właśnie

Były uczeń
Gość
Były uczeń

Ciekawe kiedy dyrekcja będzie robiła zebranie, żeby usuwać komentarze na ich temat jak to mają w zwyczaju 😄

Smiedziuch
Gość
Smiedziuch

Ja tam w zawodówce jestem i nie narzekam

Absolwent
Gość
Absolwent

Kolejne akcje za kadencji H. Cygan. Moze tutaj tkwi problem?

Mieszkaniec Dynowa
Gość
Mieszkaniec Dynowa

Panowie u dołu, proszę się uspokoić. Jest to poważna sprawa. Pozdrawiam

Norbert Dis Gierczak
Gość
Norbert Dis Gierczak

pozdrawiam

Norbert Dis Gierczak
Gość
Norbert Dis Gierczak

pozdro

Fryzjer5Ninjaa
Gość
Fryzjer5Ninjaa

Najlepsze bułki tylko u ciotki!

Norbert Dis Gierczak
Gość
Norbert Dis Gierczak

kys

xeventi
Gość
xeventi

przynajmniej aramki sobie można pograć w szkole

hój
Gość
hój

Pozdro od Disa

Dominik Birak
Gość
Dominik Birak

Mam średnią powyżej 5.5, a i tak nic nie umiem.

Dajcie sobie już spokój Tymowicz i Cygan
Gość
Dajcie sobie już spokój Tymowicz i Cygan

Bo byłeś tylko zwykłym jej pupilem jakich po kilka w każdym roczniku. Takich z ZSZ znam wielu. Oceny są dla zatuszowania prawdziwych braków wiedzy, oraz właściwego przesyłania i weryfikowania wiedzy.

Jd69
Gość
Jd69

Ciekawe co na to Adam B i Wojciech H

Były absolwent
Gość
Były absolwent

Średnia ponad 5.5 i pewien absolwent nie zdaje matury z matematyki, i tak co roku się zdarza że wychwalani uczniowie nie zdają matury lub mają takie wyniki że ciężko się dostać dalej