Szkółka dla każdego

PIŁKA NOŻNA. Piłkarskie szkółki z Podkarpacia mają szanse wyjechać na obóz szkoleniowiec w klubie Ajax Amsterdam.

Osiem szkółek piłkarskich z naszego województwa zakwalifikowało się do drugiego etapu programu “Szkółki piłkarskie NIVEA”. Założeniem programu jest kształtowanie osobowości dzieci oraz rozwijanie ich pasji w oparciu o systematyczną aktywność fizyczną.

W gronie ośmiu podkarpackich szkółek znalazły się: Szkółka Piłkarska Igloopol Dębica, Dziecięca akademia Futbolu, Akademia Piłkarska Ziomki Rzeszów, UKS Szóstka – Dziecięca Akademia Piłkarska Dębica, Klub Sportowy Czuwaj Przemyśl, Szkółka Piłkarska Beniaminek Krosno, Miejski Ośrodek Sportu Lubaczów, UKS Szóstka.

Nowe perspektywy
Program ten otwiera również przed polskimi szkoleniowcami i ich młodymi zawodnikami zupełnie nowe perspektywy rozwoju. Na początku września trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego z 8 zwycięskich placówek z województwa podkarpackiego spotkali się na boiskach ośrodka w Opalenicy z trenerami z Akademii Ajax Amsterdam. Dzięki szkoleniu polscy trenerzy poznali światowej klasy metodologię pozwalającą rozwijać piłkarską pasję swoich podopiecznych. Pod kierunkiem Eddiego van Schaicka oraz Arnolda Mührena z Akademii Ajaxu trenerzy rozpoczęli realizację 10-miesięcznego cyklu szkoleniowego, któremu przyświeca troska o wszechstronny rozwój najmłodszych.

Obóz w Amsterdamie
Dzięki programowi wszyscy uczestnicy uzyskali dostęp do platformy internetowej Ajax on-line Academy, która umożliwia im samodzielne układanie planu szkoleniowego dla swoich podopiecznych. Każda ze szkół uczestniczących w projekcie ma za zadanie prowadzić treningi zgodnie z zawartymi w niej wskazówkami. Jednocześnie zespoły zdobywać będą punkty za liczbę trenowanych drużyn, aktywne korzystanie z uzyskanego dostępu do Ajax on-line Academy oraz poziom zaangażowania w prezentowaniu swoich osiągnięć. Dziesięć najlepszych szkółek zostanie zaproszonych do udziału w turnieju “Szkółek Piłkarskich NIVEA”, który odbędzie się w czerwcu 2013 r. Sześć zwycięskich drużyn wraz z trenerami wyjedzie do siedziby klubu Ajax Amsterdam na letni obóz szkoleniowy.

mj

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.