Szkoły w Staniszewskim i Zielonce (tymczasowo?) uratowane

Wszystko wskazuje, że w Raniżowie znowu szykują się emocjonalne protesty mieszkańców i wielogodzinne debaty Rady Gminy. Fot. Autor

RANIŻÓW. Radni uchwalili buble prawne. Internauci bezlitośnie szydzą w sieci.

Uchwały Rady Gminy Raniżów o likwidacji klas IV-VI w szkołach podstawowych w Staniszewskim i Zielonce, są nieważne – tak zdecydowała wojewoda podkarpacka, kierując się ustawą o oświacie, która nie przewiduje czegoś takiego, jak redukcja stopnia organizacyjnego szkół. Mieszkańcy obu wsi, którzy niezwykle emocjonalnie protestowali przeciwko cięciom w szkołach, mogą odetchnąć z ulgą. Pytanie, na jak długo?

Przypomnijmy, że raniżowscy radni podjęli uchwały o zamiarze redukcji stopnia organizacyjnego w szkołach podstawowych w Zielonce i Staniszewskim poprzez likwidację klas IV-VI w obu tych placówkach. Jeśli dokumenty te weszłyby w życie, uczniowie obu szkół już od nowego roku szkolnego dowożeni byliby do Zespołu Szkół w Raniżowie.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Paweł Galek

do “Szkoły w Staniszewskim i Zielonce (tymczasowo?) uratowane”

 1. zainteresowany

  Dzięki, ale niestety nie jestem panem Fila. Po prostu przeliczyłem etaty i porównałem. Prawda w oczy kole.??? Jest mniej etatów taka prawda.

 2. zainteresowany

  liczba etatów jest mniejsza niż za Niemczyka,wystarczy sobie tylko policzyć .

 3. melanż

  taaa a kto Daniel zatrudniał na prawo ilewo pracowników, a indykowa powołał bez wyższego wykształcenia na dyrektorke od kultury 9i to w dodatku bez konkursu????

 4. podatnik

  Ciekawe kto te szkoly i za co utrzyma ?
  Ja jako podatnik zglaszam stanowcze WETO !
  Jak chca aby mieli szkole co pol kilometra to niech sobie utrzymuja te szkoly ZA SWOJE !!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.