Szlachetna paczka szuka wolontariuszy

RZESZÓW, PODKARPACIE. Jeszcze do 15 października „Szlachetna Paczka” szuka wolontariuszy. Samej akcji nie trzeba już chyba specjalnie przedstawiać, bo na stałe wpisała się w kalendarz polskich akcji charytatywnych.

Brakuje ich też w Rzeszowie. – Jesteśmy w trakcie poszukiwania wolontariuszy na terenie naszego miasta,  głównie potrzebujemy ich w rejonie Rzeszów Wschód Chmielnik – mówi Małgorzata Gałda, asystentka ds. promocji Szlachetnej Paczki w Rzeszowie.

Wolontariuszy brakuje jednak także w innych miastach w naszym regionie. Mogą oni zgłaszać się do końca tygodnia za pośrednictwem strony internetowej superw.pl. Tam można zadeklarować chęć wzięcia udziału w akcji pomocy.

Szlachetna Paczka to inicjatywa polegająca na tym, że wolontariusze wyszukują w swoim otoczeniu ludzi w potrzebie, a potem szukają osób i instytucji, które pomogą ufundować i skompletować paczkę dla rodziny. „Szlachetna paczka” to mądra pomoc, która ma być dokładnie kierowana do potrzebujących znajdujących się w niezawinionej biedzie. Ponadto każda paczka ma zawierać dokładnie to, czego potrzeba danej rodzinie.

Wolontariusze działają w okresie od października do początku stycznia. Udział w projekcie rozpoczyna szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie „WIOSNA”, w którym cała akcja się narodziła.

ArtG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o