Szlachetni gimnazjaliści

Gimnazjaliści z Ia, IIc i IIId byli najbardziej zaangażowani w “Szlachetną Paczkę”. NZ. Przedstawiciele prezentują, co zapakują w darze dla potrzebującej rodziny z naszego regionu. Fot. Autor

RZESZÓW. Za 1,3 tys. zł przygotowali paczkę dla 7-osobowej rodziny.

Nie robili sobie klasowych mikołajek. Zamiast tego złożyli się na “Szlachetną Paczkę”. Upiekli ciasteczka i rozprowadzali je za minimalną opłatą. Ten zysk, podobnie jak i dochód z dyskoteki szkolnej również przeznaczyli na świąteczną pomoc dla 7-osobowej rodziny z Podkarpacia.

– Akcję wsparła również Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Caritas. Udało nam się zebrać 1,3 tys. zł. To dość duża kwota zważywszy na to, że jesteśmy niewielką szkołą – podkreśla Lidia Słapińska, nauczycielka w Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie.

Za te pieniądze zakupili pomoce szkolne, zabawki, artykuły higieniczne i produkty żywnościowe. Paczka już powędrowała do adresatów. – Cieszymy się, bo udało nam się wyjść naprzeciw wszystkich potrzeb rodziny, której pomagamy – zwraca uwagę Stanisława Bajorska, dyrektor Gimnazjum nr 8 – Takie przedsięwzięcia uczą wrażliwości na potrzeby innych ludzi. To, że młodzież tak chętnie się garnie do pomocy bliźnim to zasługa dobrych nauczycieli, którzy potrafią porwać za sobą młodzież i zachęcić ich do bezinteresownego działania.

W ogólnopolskiej akcji “Szlachetna Paczka” szkoła uczestniczy już po raz 3. – Planujemy dokupić dla tej “naszej” rodziny jeszcze lodówkę – deklaruje nauczycielka Agnieszka Cmela.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stary dziad
stary dziad
9 lat temu

a jak dziecko jest z biednej rodziny to co wtedy ?
Czy tez musi dawac choc nie z czego bo w domu bieda i glod ?