Szlęzak chciał kastrować czworonogi

- A w czy świnia jest gorsza od kota czy psa? - pyta "Animalsów" prezydent Andrzej Szlęzak. Fot. Autor

STALOWA WOLA. Po latach prezydent miasta przyznał się do grzechu.

Andrzej Szlęzak znów odpiera falę krytyki. Tym razem rzucili się na niego rzeszowscy obrońcy praw zwierząt. Zarzucili mu, że łamie prawo i obraża stalowowolan. Dla równowagi prezydent Stalowej Woli odrzekł im, że chwalą „debilną ustawę”. A wszystko zaczęło się od niewinnej rozmowy z dziennikarką jednej z lokalnych telewizji.

Jeszcze nie skończyła się batalia z obrońcami krzyża, trwa pojedynek prezydenta z kibicami piłki, a teraz do frontu antyprezydenckiego dołączyli „animalsi”. Z góry można przyjąć, że nic nie wskórają, bo Szlęzak im bardziej przypierany do muru, tym bardziej staje się odporny na argumenty przeciwnika.

Kto żyw, niech potępia prezydenta!

Dziennikarkę zainteresowało, czy miasto nie byłoby skłonne wesprzeć budowy schroniska dla bezdomnych psów. Włodarz Stalowej Woli już kilka razy we wcześniejszych latach odpowiadał na to pytanie i tym razem powtórzył, że „dopóki w mieście będą głodne dzieci, nie da ani złotówki na bezpańskie psy”. Bezpańskość czworonogów zdaniem Szlęzaka, jest efektem głupoty ich właścicieli, którzy zwierzęta traktują jak zabawkę, wyrzucając po znudzeniu. Nieszczęśliwie dodał, że zwierzęta chore lub zagrażające bezpieczeństwu, należy usypiać.

Już po kilku dniach na biurku prezydenta Stalowej Woli spoczęło pismo od Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt. – Pan Prezydent ignoruje i łamie prawo – zaczęli z grubej rury obrońcy praw braci mniejszych. Przytoczyli co ważniejsze zapisy nowej Ustawy o ochronie zwierząt, wskazując jakie obowiązki dla gminy z niej wynikają. M.in. to, że opieka nad bezpańskimi psami jest ustawowo równa opiece nad bezdomnymi ludźmi. Zdaniem autorów listu, prezydent obraża mieszkańców Stalowej Woli (chodzi o „głupich właścicieli psów – przyp. aut.)  i namawia zwyrodnialców do pastwienia się nad psami. „Animalsi” zaapelowali do ludzi wyznających ich zasady, by zasypywali Szlęzaka listami z potępieniem jego stanowiska.

Szlęzak żałuje grzechu sprzed kilku lat

– Jeżeli zależy im na humanitarnym traktowaniu zwierząt, niech blokują rzeźnie czy zakłady drobiarskie – odrzekł na pismo prezydent, sugerując „wara od mojego podwórka”. Wyjaśnił, że dla niego pies i kot jest takim samym zwierzęciem, jak koń, kura czy świnia. Przyznał się też do grzechu. Miałoby nim być danie kilka lat temu pieniędzy na sterylizację bezdomnych kotek. I choć dał wtedy „tyle, co kot napłakał”, to i tak gorzko tego do dziś żałuje. – Bo zwierzę żyje po to, żeby przedłużać gatunek, a jeżeli nie może tego robić, to nie ma po co żyć – wyjawił. – Zwierzę jest piękne, jeśli jest wolne i dzikie.

Jerzy Mielniczuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
antek
antek
9 lat temu

nagonka na Szlęzaka w najlepsze, a jak ludzie żyją to pokazał to min. w TVP Expres reporterów”, dzieci z zimna umierają, żyją w norach i ludźmi nie ma sie kto zająć a państwo pieniądze za czynsz od nich jeszcze pobiera przez komornika

józek
józek
9 lat temu

Radni, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci czasami zapominają, że nie elektorat ma im służyć, tylko oni elektoratowi. Za jakie grzechy Stalowa Wola została ukarana takim aroganckim prezydentem?

Józef
Józef
9 lat temu

Pfu- kto wybrał takiego „prezydenta”??- z nim nawet chińczycy będą mieli problem.
A tak ogólnie to wielki wstyd dla Podkarpacia tylko z tytułu wyboru tego pana na tak eksponowane stanowisko.

TARA
TARA
9 lat temu

wykastrować Ślęzaka i to natychmiast

Stefan
Stefan
9 lat temu
Reply to  TARA

Wykastrować ale tych terrorystów, którzy nazywają sie obrońcami zwierząt. Panie prezydencie, Pan miał odwagę cywilną powiedzieć to, co myśli większość ; najpierw ludzie, potem zwierzęta. Jesteśmy z Panem i w następnych wyborach na prezydenta znowu zagłosujemy na Pana. Tzw. obrońcy zwierząt chcą przygarnąć bezpańskie kotki i pieski niech robią to za własne pieniądze. Latwo jest wydawać lekką ręką nie swoją kasę, na które inni ciężko pracują