Szok! Zmarli pacjenci trafiają do…toalety

W Szpitalu Powiatowym w Sędziszowie Małopolskim zwłoki przetrzymywane są w niegodziwych warunkach

SĘDZISZÓW MŁP. Dyrekcja ZOZ-u zapewnia, że w drugiej połowie roku zmarli będą przebywać w lepszych warunkach

Tuż po śmierci pacjenci Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Małopolskim trafiają… do łazienki dla niepełnosprawnych. Ich ciała leżą na łóżku przykryte czarną folią, a obok są… klozety. Dla niektórych rodzin zmarłych pacjentów takie warunki to skandal i są oburzeni, że ich najbliżsi pozostawieni są w tak niegodnym miejscu. Dyrekcja ZOZ-u w Ropczycach przyznaje, że na razie nie ma lepszego miejsca do przechowywania zmarłych, którzy w łazience przebywają krótko, a potem zawiadamiana jest rodzina, która może odebrać zwłoki.

Niedawno jedna z kobiet była w szoku, gdy jej matka umarła w Zakładzie Opiekuńczo-Pielęgnacyjnym  Szpitala Powiatowego w Sędziszowie i jej ciało trafiło, do jak to sama nazwała toalety (dyrekcja ZOZ-u twierdzi, że to nie toaleta, a łazienka). To nie był jednak pojedynczy przypadek, bo od kilku lat w szpitalu prowadzony jest taki proceder z braku… odpowiedniego pomieszczenia dla przetrzymywania zwłok zmarłych pacjentów.

Wiecej w Super Nowościach.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
anna
anna
9 lat temu

zamiast pisać takie rzeczy może lepiej pisać jak można pomagać takim placówkom i żeby ich było więcej a pielęgniarki pracujące na tym oddziale miały powinny być wspierane i nagradzane za ich ogromne poświecenie i pracę jaką wykonują przy chorych.
06.04.2011 14-45

bez przesady
bez przesady
9 lat temu

bez przesady. nie jedna ze zmarłych osób zapewne żyła w o wiele gorszych warunkach i jakos córunia sie tym nie przejmowała?

anna
anna
9 lat temu

To dlaczego ta pani nie wziela umierajacej mamusi do wlasnego domu? wtedy mialaby godne warunki, w salonie przed TV. Mysle czasem ze ludzie tylko czekaja zeby wylapac jakis absurd ktory tak naprawde nikomu w niczym nie przeszkadza, gdzies ten zmarly muis odlezec proceduralny czas zanim przewioza do kostnicy czy kosciola- ludzie nie przesadzajmy