Szok! Krowa pływała w Wisłoku ZOBACZ FILM

Pracownicy Stopnia Wodnego w Rzeszowie na bieżąco starają się sprzątać zalegające w wodzie i na brzegach śmieci, jednak z dnia na dzień jest ich coraz więcej.

RZESZÓW. Wybraliśmy się łodzią motorową na wycieczkę po Wisłoku. Zamiast pięknych widoków w słoneczny, kwietniowy dzień naszym oczom ukazały się sterty śmieci.

Plastikowe butelki, wiadra po farbach i wszelkiego rodzaju puszki piętrzące się w zaroślach były standardem. Jakież było nasze zdziwienie, gdy w wodzie odkryliśmy starą, zardzewiałą lodówkę. A podobno zdarzało się nawet wyłowić z wody… martwe cielę i świnię.

Kto jest winny powstaniu tych „pięknych” widoków? Nawyki i kultura wsi polskiej, która objawia się w ciskaniu odpadów „jak leci”- na trawnik, do rowu czy do… Wisłoka.

pad


Śmieci w Wisłoku from supernowosci on Vimeo.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ola
ola
9 lat temu

A gdzie jest straz miejska i jej dzielnicowy ze ma taki syf?co na to nasz prezydent?kochany!Najczystsze miasto w Polsce-wstyd!służby nie robią w tym miescie nic by ten problem znikł!A robią biorą pieniażki -nasze Pieniążki!

ddd
ddd
9 lat temu

Mieszkałem parę lat na wsi i tam dba sie tylko o własną posesje, nie jest powiedziane że w miastach to nie ma prostaków bo są ale jednak kultura i dbanie o prządek w miejscach publicznym jest na innym poziomie niż po wioskach, wiem bo mieszkam. a ty na przyszłość spisuj rejestracje i podawaj gdzie trzeba tylko w taki sposób można z tym walczyć

Paulina
Paulina
9 lat temu

Dziękuję bardzo za komentarz i przyznam szczerze, że sama pochodzę ze wsi. Ma Pan rację problem ten nie jest uzależniony od tego czy ktoś mieszka na wsi czy w mieście… Kultura i nawyki się nam kłaniają!!!

Artur
Artur
9 lat temu

Nawyki i kultura wsi polskiej? A może samokrytyki pani/e autorze? Może te plastykowe butelki, wiadra po farbach, czy stara zardzewiała lodówka w rzece to własność mieszkańców Rzeszowa lub innego miasteczka? Mieszkam na tej wsi polskiej i mam wątpliwą przyjemność oglądania worków ze śmieciami wyrzuconymi czy to w lesie czy w przydrożnym rowie przez turystów z nr rejestracji zaczynającej się od RZ. To jest jeszcze małe piwo, bo najbardziej mnie wqr… jak taki cep przyjedzie i wyrzuci swojego „pupila”, który zaczął mu ciążyć. Potem taka psina wychudzona biega za człowiekiem co i tak jest jeszcze humanitarnym rozwiązaniem, bo zdarzały się przypadki… Czytaj więcej »

tomek
tomek
9 lat temu

NASI WIESNIACY Z PODKARPACIA TO FLEJTUCHY!