Szokujący wyrok w sprawie sprzedaży papierosów na sztuki

Za sprzedaż wyrobów tytoniowych niepełnoletnim bez sprawdzania dokumentów sprzedawca może otrzymać mandat w wysokości 500 zł lub 100 zł, jeśli papierosy sprzedawane były na sztuki. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Właścicielka sklepu, która sprzedaje dzieciom papierosy usłyszała wyrok.

Sądowy finał 3-letniej batalii tarnobrzeżanki, matki dwóch synów, która przeciwstawiła się sprzedaży papierosów na sztuki w sklepie znajdującym się blisko Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu. Winna procederu została ukarana grzywną w wysokości… 20 zł.

O bulwersującym procederze, który ma miejsce w jednym z osiedlowych sklepów w tarnobrzeskiej dzielnicy Dzików, dowiedzieliśmy się od matki ucznia, który został przyłapany na kupnie papierosów na sztuki. Kobieta już od 3 lat walczy z właścicielką sklepu, która śmieje się rodzicom w twarz, kpi z przepisów, a pod ladą liczy zyski z nielegalnej sprzedaży.

Niewielki sklepik, którego asortyment ogranicza się do skromnego wyboru artykułów spożywczych i chemicznych, położony jest w odległości około 200 metrów od ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 9. Odwiedziliśmy go kilka tygodni temu.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Małgorzata Rokoszewska