Szóstki z religii za pełną puszkę pieniedzy

Fot. arch.

PRZEMYŚL. Kuria nie widzi nic złego w ocenach za aktywność w zbieraniu pieniędzy przez dzieci. Rodzice:- Nie chcemy oceniania „za pieniądze” w żadnej formie.

Jako pierwsi napisaliśmy o tym, że w jednej z przemyskich szkół podstawowych ksiądz katecheta zachęcał dzieci do zbiórki pieniędzy do skarbonek „Caritas” na szczytny cel obietnicą celujących ocen, a zaraz po nas sprawą zainteresowały się inne, także ogólnopolskie media. Wydział Nauki Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej wyjaśnia, że celujące oceny mają być za aktywność w charytatywnej akcji, a nie za wiedzę merytoryczną, zatem nie ma nic złego, czy niewychowawczego w przyznaniu ich uczniom. Rodzice maluchów są innego zdania: – Nie chcę, by moje dziecko było uczone, że  jakąkolwiek ocenę można dostać za pieniądze – mówi nam jeden z nich. – To są małe dzieci i pokazywanie im, że za kasę można „kupić” ocenę jest złe – wtóruje mu inny.

O całej sprawie dowiedzieliśmy się z interpelacji, którą radny miejski, Paweł Zastrowski (klub KO) wystosował do prezydenta Przemyśla, Wojciecha Bakuna. Prosił w niej o wyjaśnienie sytuacji, która zaistniała w miejskiej szkole podstawowej. Otóż na lekcji religii dzieci otrzymały od księdza katechety skarbonki „Caritasu” w ramach szczytnej akcji „Dar Juniora dla Seniora”. Dzieci w Wielkim Poście miały odmawiać sobie przyjemności, na przykład w postaci słodyczy, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wrzucać do puszki, której zawartość zostanie potem przekazana na rzecz potrzebujących starszych ludzi. Nic w tym kontrowersyjnego nie byłoby, gdyby nie fakt, że za pełną puszkę uczeń miał dostać oceny celujące. Niektórym rodzicom ów pomysł, delikatnie mówiąc, nie przypadł do gustu.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Monika Kamińska

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ZirytowanyAgnieszkagośćdymany przez ksiedzahijena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zirytowany
Gość
Zirytowany

Smutne to ale prawdziwe. Obecnie większość księży ze świadczenia posługi przeszła na świadczenie płatnej usługi, czyli liczy się tylko biznes.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Aktywność na religi w córki szkole:
1) ksiądz się spóźnił
2) pomodlił
3) załączył dzieciom film na telewizorze
Amen.

gość
Gość
gość

Na ch@j księdzu sutanna a zakonnicy majtki!

dymany przez ksiedza
Gość
dymany przez ksiedza

Za pieniadze ksiadz sie modli,
za pieniadze ksiadz sie podli !

hijena
Gość
hijena

jestem ciekaw czy ten zakłamany klecha tez odmawia sobie wykwintnego żarcia i markowych napitków.Warto byloby zajrzeć do jego lodówki.