Szukają pieniędzy na szpital

Rozbudowa szpitala ma być zrealizowana w oparciu o formułę partnerstwa publiczno-prywatnego, czyli z udziałem prywatnej firmy. Fot. Justyna Paszkiewicz
Rozbudowa szpitala ma być zrealizowana w oparciu o formułę partnerstwa publiczno-prywatnego, czyli z udziałem prywatnej firmy. Fot. Justyna Paszkiewicz

ŁAŃCUT. Radni powiatu łańcuckiego wyrazili zgodę, aby powiat dofinansował budowę nowego pawilonu szpitalnego.

Większość radnych powiatu łańcuckiego na ostatniej sesji poparła uchwałę zarządu powiatu o współfinansowaniu przez samorząd rozbudowy łańcuckiego szpitala. W myśl tej uchwały, powiat ma przez 20 lat przeznaczać na ten cel 1,3 mln zł. Finansowanie ma się rozpocząć w 2015 r.

– Jestem bardzo wdzięczny radnym za rzeczową dyskusję oraz podjęcie kolejnego kroku prowadzącego, mam nadzieję, do rozbudowy Szpitala św. Michała Archanioła w Łańcucie. Chcemy zrealizować to przedsięwzięcie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, gdyż jest to zadanie przekraczające finansowo nasze możliwości – powiedział Adam Krzysztoń, starosta łańcucki.

– Pieniądze trzeba znaleźć, szpitalowi trzeba pomóc. Zobaczymy, jak potoczą się dalsze negocjacje. Tego należało oczekiwać, że radni poprą uchwałę – ocenia Wincenty Morycz, członek Komisji Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej.

Negocjacje z dwiema firmami
– Prowadzimy rozmowy w ramach dialogu konkurencyjnego z dwiema firmami wyłonionymi przez ogłoszenie i dopuszczonymi po sprawdzeniu formalno-merytorycznym – mówi starosta. Szczegóły dialogu są poufne i stanowią tajemnicę handlową i techniczną zainteresowanych współpracą firm.

Termin dostosowania oddziałów zabiegowych do wymogów Ministerstwa Zdrowia mija w 2016 roku. Potrzebny jest nowy pawilon. Oddziały nie spełniają norm unijnych. Jeśli nie powstanie nowy pawilon, oddziały te zostaną wygaszone.

Justyna Paszkiewicz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
anna
anna
7 lat temu

Na litość BaSKĄ JAK NIC SIE PROSI O REMONT gINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO!
Jest fajna atmosfera na tych oddziałach, wspaniałe pielęgniarki ale ciarki przechodzą jak trzeba tam isc i leżeć w tych obecnych warunkach!
Oby sie udało pozyskac kase!
No a jeszcze ważniejszy oddział DZIECIĘCY!!!!! to jest kpina zeby był z zakażnym na jednym korytarzu, i zeby z dzieckiem w tej małj klitce przebywac kilka dni i niemóc wyjsc na piekny kolorowy korytarz bo zarazki na zakaźnym!

Witek
Witek
7 lat temu

Chcesz powtórki z Czarnobyla i Fukushimy w Polsce ?
Chcesz elektrowni atomowych w Polsce ?

Witek
Witek
7 lat temu

Ten szpital to spółka prawa handlowego. Nie miało być długów. MIAŁ BYĆ ZYSKOWNY. TAK MÓWIŁA KOŁACZ I TUSK.