Szukasz pracy tymczasowej? Teraz jest najlepszy okres!

Na portalach informacyjnych ofert pracy tymczasowej nie brakuje. Wbrew pozorom nie jest to tylko praca dla ludzi młodych. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Sezon przedświąteczny niesie ze sobą nowe oferty pracy. Niestety tylko na określony czas.

Już końcem listopada zaczyna się czas, kiedy rośnie zapotrzebowanie na tymczasowych pracowników. Najłatwiej można znaleźć pracę w sklepach, ale także w produkcji np. zabawek.

Jak twierdzą przedstawiciele agencji zatrudnienia, pierwsze zlecenia dostają już pod koniec października, jednak najwięcej pojawia się na przełomie listopada i grudnia. Pracowników tymczasowych najczęściej potrzebują właściciele sieci kosmetycznych, sklepów odzieżowych, drogerii i oczywiście hipermarketów. Tam w okresie przedświątecznym praktycznie na każdym kroku spotykamy jakąś hostessę czy przebranych Mikołajów i Śnieżynki.

Pracę można tez znaleźć w branży logistycznej, bo listopad i grudzień to czas zwiększonego zapotrzebowania na pakowanie i wysyłkę, a także przy obsłudze sprzedaży przedświątecznej. Oferty pracy tymczasowej bywają bardziej korzystne niż praca na stałe. To dobry sposób, żeby zarobić na prezenty świąteczne czy bal sylwestrowy.

Zwykle są to elastyczne godziny pracy. Zdarzają się oferty na 3-5 godzin dziennie, a także na 10-12 godzin. Można też zatrudnić się jedynie na weekendy.

Ile można zarobić?
Hostessa / Promotor    8 – 16 zł/godz.
Pakowacz, doręczyciel    10 zł/godz.
Na inwentaryzacji    12 zł/godz.
Obsługa klienta    10 zł/godz.
Roznoszenie ulotek    8 – 10 zł/godz.
Sprzedaż bezpośrednia    8 –20 zł/godz. (prowizja od sprzedaży)

Blanka Szlachcińska

do “Szukasz pracy tymczasowej? Teraz jest najlepszy okres!”

  1. iza

    Tylko tyle na pocieszenie. Praca tymczasowa może na jeden, a może na kilka dni. A żyć trzeba i święta przygotować też.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.