Szykuje się 200 nowych miejsc w żłobkach

Dzięki dotacjom z rządowego programu Maluch, na Podkarpaciu przygotowanych zostanie ponad 200 nowych miejsc w żłobkach. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Pięć gmin dostało dotacje z rządowego programu Maluch.

Wnioski o dofinansowanie na tworzenie żłobków, które zaakceptowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej złożyło pięć gmin: Ropczyce, Głogów Małopolski, Boguchwała, Świlcza i Tarnobrzeg. – Łączna kwota dotacji to 1 969 424 zł. Oferty zakładają powstanie 218 nowych miejsc w żłobkach – mówi Małgorzata Oczoś, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Wszystko to za sprawą programu Maluch, czyli rządowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 realizowanego w latach 2011-2013 i finansowanego ze środków budżetu państwa. Jego celem jest zwiększenie liczby miejsc opieki nad małymi dziećmi. Program zakłada dofinansowanie powstania nowych żłobków i klubów dziecięcych, dofinansowanie adaptacji żłobków i ich doposażenia.

Najwyższa kwota dotacji, czyli aż 537 814 zł. trafi do Tarnobrzega, który chce dostosować istniejący budynek przedszkola nr 9 na potrzeby żłobka. Ma powstać w nim 80 nowych miejsc dla dzieci do lat 3. Z kolei gmina Świlcza, dzięki 500 500 zł dotacji przygotuje miejsca w dla 55 maluchów w żłobku, który chce wybudować w Trzcianie. Gmina Boguchwała otrzyma dofinansowanie w wysokości 462 610 zł na zakup i wyposażenie pomieszczeń z przeznaczeniem na żłobek w Boguchwale. Nowe żłobki powstaną również w Ropczycach (31 miejsc dla maluchów), gdzie na ten cel gmina wnioskowała o 406 100 zł. i w Głogowie Małopolskim (12 miejsc), gdzie dzięki 62 400 zł zaadaptowany na potrzeby żłobka zostanie budynek w Lipiu.

ksz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.