Szynobus Jarosław – Horyniec. Problemów ciąg dalszy

Szynobusy zostały zakupione przez Urząd Marszałkowski i to on jest właścicielem pojazdów.

PODKARPACIE. Zepsuło się 5 szynobusów, ludzie tłoczą się w zastępczych autobusach.

O szynobusie kursującym na trasie Jarosław – Horyniec Zdrój i Horyniec – Rzeszów pisaliśmy dwa tygodnie temu. Wtedy pasażerowie skarżyli się na niesamowity ścisk na tym kursie, szczególnie w piątki i niedziele. Teraz sprawa skomplikowała się jeszcze bardziej, bo zepsuło się 5 szynobusów i teraz na tej trasie kursuje komunikacja zastępcza. Jeden pociąg i kilka autobusów. Pasażerowie będą jeździć autobusami jeszcze do 18 listopada.

Pasażerowie skarżyli się na tłok w szynobusach teraz są wściekli na przepełnienie autobusów i ich opóźnienia. – powodem wyłączenia z ruchu szynobusów jest awaria układu hamulcowego, zgłosiliśmy ją producentowi pojazdów. Szynobusy zagrażały bezpieczeństwu więc musieliśmy je zastąpić autobusami – wyjaśnia Krzysztof Pawlak z Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych.

Z zaskoczenia bo inaczej się nie dało

Czytelnicy, którzy się do nas zgłosili uskarżali się też, że transport zastępczy został podstawiony od 1 listopada, a ogłoszenie o tym fakcie pojawiło się dopiero 31 października około południa. – Właśnie 31 października wykryto usterkę, dlatego ogłoszenie pojawiło się jeszcze tego dnia – wyjaśnia Krzysztof Pawlak. – Tego samego dnia usterka została zauważona, zgłoszona producentowi i umieściliśmy ogłoszenie o konieczności przejścia na komunikację zastępczą.

Metoda na tłok

Na skargi pasażerów dotyczące tłoku w zastępczych autobusach jaki panuje w piątki i niedziele Przewozy Regionalne odpowiadają, że są poinformowane o sytuacji i w weekendy będą podstawiane dodatkowe autobusy. Na trasie będą jeździły po 2 a nawet 3 autobusy na kursach popołudniowych, które są szczególnie obłożone pasażerami w weekendy.

Warto dodać, że za szynobusy nie odpowiadają tylko Przewozy Regionalne, które jedynie obsługują połączenie. Same szynobusy zostały zakupione przez Urząd Marszałkowski i to on jest właścicielem pojazdów.

Czytelników prosimy o dalsze sygnały, czy przewoźnik wywiązał się ze swoich obietnic.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments