– Tacy ludzie jak Kuchciński nie powinni rządzić

– Pan marszałek Ortyl i inni członkowie zarządu województwa skompromitowali się, traktując nas jak ludzi niższej kategorii i kręcąc oraz oszukując opinię publiczną – stwierdziły pielęgniarki. Fot. Archiwum UM

PRZEMYŚL. Pielęgniarki z przemyskiego szpitala zakończyły protest głodowy. Nie kryją jednak żalu do zarządu województwa i marszałka Sejmu.

We wtorek (9 października) w godzinach popołudniowych delegacja głodujących pielęgniarek z przemyskiego Wojewódzkiego Szpitala podpisała wreszcie porozumienie dotyczące ich postulatów wobec dyrekcji szpitala i zarządu województwa. Stało się to w Warszawie, w ministerstwie zdrowia i obecności ministra Łukasza Szumowskiego, z którym protestujące miały możliwość rozmawiać wcześniej dzięki interwencji w ich sprawie posłów PO, z Bartoszem Arłukowiczem na czele. Głodujące przerwały protest, ale nie zostawiają suchej nitki na zarządzie województwa oraz na marszałku Sejmu z Przemyśla, Marku Kuchcińskim. – To ludzie bez klasy! Powinni przestać rządzić i już nie kandydować, bo to zwyczajnie wstyd! – podsumowywały.

Uff, wszyscy odetchnęli z ulgą – protest w przemyskim szpitalu się zakończył! Ale zgrozą napawa fakt, że trzeba było w tej sprawie rozmawiać aż z ministrem! Grunt jednak, że się udało i pielęgniarki przestaną głodować. Z Urzędu Marszałkowskiego z Rzeszowa otrzymaliśmy informację, że: – Pielęgniarki już w trakcie spotkania z ministrem obniżyły swoje żądania. Zgodziły się na podwyżkę 1050 złotych (brutto – przyp. aut.), rozłożoną na 5 transz 600 złotych (brutto – przyp. aut.) w tej kwocie jest bezwarunkowe, pozostała część zależeć będzie od sytuacji ekonomicznej szpitala. Ostatnia transza zaplanowana jest na lipiec 2020 roku – przesłaną przez Tomasza Leyko, rzecznika prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. – Tu Urząd Marszałkowski po raz już kolejny mija się z prawdą informując opinię publiczną – zauważyła szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przemyskiego szpitala, Ewa Rygiel. – Myśmy nasze oczekiwania obniżyły to tej kwoty już wcześniej, podczas negocjacji z udziałem mediatora, a nie dopiero podczas rozmów z ministrem Szumowskim – sprostowała. – Do tego napisane jest tylko o żądaniach płacowych, a my domagałyśmy się też zwiększenia zatrudnienia i zniesienia wobec pielęgniarek wykonywania niektórych obowiązków oraz zakupu sprzętu do pracy z chorymi – dodała E. Rygiel zdradzając, że te postulaty mają zostać spełnione. – Pozostała część planowanego wynagrodzenia ma zależeć od kontraktu z NFZ – doprecyzowała kolejną sprawę. 

Minister Łukasz Szumowski zrobił na pielęgniarkach z Przemyśla dobre wrażenie. – To człowiek z klasą, rozmawiał z nami normalnie, po ludzku – chwaliły. – Dziękujemy mu, że zajął się naszą sprawą. Ale na tym koniec pochwał dla polityków z kręgu PiS-u. – Pan marszałek Ortyl i inni członkowie zarządu województwa skompromitowali się traktując nas jak ludzi niższej kategorii i kręcąc oraz oszukując opinię publiczną – stwierdziły pielęgniarki. – Tacy ludzie, jak oni, bez klasy i szacunku dla innych nie powinni rządzić, ani już kandydować! Niech oddadzą władzę ludziom kreatywnym, myślącym i czułym na innych – dodały nawiązując do nadchodzących wyborów samorządowych. Dostało się też marszałkowi Sejmu z Przemyśla, Markowi Kuchcińskiemu. – Ten człowiek powinien zrzec się tytułu Honorowego Obywatela Miasta, który nadali mu radni z partyjnego koła wzajemnej adoracji wbrew woli wielu przemyślan– podsumowały protestujące. – Nie zrobił dla Przemyśla nic! Wstyd! – dodawały.

Słów podziękowania doczekali się za to posłowie PO, dzięki którym protestujące z Przemyśla miały w ogóle szansę porozmawiać z ministrem Szumowskim. – Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli, szczególnie panu posłowi Bartoszowi Arłukowiczowi, no i naszemu posłowi z Przemyśla, Markowi Rząsie, który cały czas był z nami – mówiły pielęgniarki.

Monika Kamińska

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Juliaantykomuch Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Julia
Gość
Julia

Warto by, wrócić do czasów kiedy ministrem był Arłukowicz, to w czasie jego rządów zmniejszono obsadę pielęgniarek w szpitalach. Niech więc teraz się nie ogrzewa w świetle pielęgniarek z Przemyśla. Doceniam niełatwą pracę pań pielęgniarek,chciałabym, również żeby w ślad za ciągłymi żądaniami pań pielęgniarek szła jakość ich pracy. W przemyskim szpitalu pielęgniarki traktują pacjenta jak intruza,we wszystkim robią łaskę. Czasami nawet odpowiedzieć na zadane pytanie nie chcą. Warto ,dostrzec ,że jest wiele zawodów wykonywanych przez kobiety, które posiadają wyższe wykształcenie, a pracują za wynagrodzenie minimalne.Niestety nie mogą sobie pozwolić na strajk. Nie mogą nawet wspomnieć o podwyżkach,bo mają wybór, albo… Czytaj więcej »

antykomuch
Gość
antykomuch

Ha!ha!ha! szetyna,arłukowicz,kopacz to są wiarygodni ich idole,już im dali wysokie podwyżki a teraz dadzą im jeszcze większe.