Tadeusz Ferenc przyznał się do błędu, ale nie wprost

- Po raz pierwszy prezydent Rzeszowa dostrzega główną przyczynę wysokich cen na Podkarpaciu – mówi Jan Fuks, właściciel stacji paliw z Sanoka. Fot. Archiwum

RZESZÓW, PODKARPACIE. Po oskarżaniu o brak etyki podkarpackich stacyjników, prezydent uderzył w Orlen.

Prezydent Rzeszowa kontynuuje swoje działania zmierzające w jego opinii do obniżenia cen paliw. Ostatnio “zadarł” z właścicielami stacji benzynowych. Teraz uderzył wyżej w kolejnym liście do prezesa Orlenu oskarżając koncern o dyskryminowanie województwa Podkarpackiego.

Jeszcze nie tak dawno prezydent Rzeszowa oskarżał podkarpackich stacyjników o nieetyczne prowadzenie biznesu i zawyżanie cen paliw poprzez rzekomo kolosalne marże. Stacyjnikom to się nie spodobało, a jeden z nich – Jan Fuks, właściciel stacji w Sanoku – zaskarżył nawet prezydenta Ferenca do prokuratury.

Kolejnym ruchem prezydenta po odczekaniu kilku tygodni był list, tym razem do prezesa Orlenu. W tym liście o zawyżanie cen oskarża on właśnie koncern i co najciekawsze tym razem staje w obronie stacyjników z Podkarpacia, których niedawno ostro krytykował.

Prezydent w liście pisze o stałym pogarszaniu się kondycji finansowej podkarpackich stacji paliw, a więc rosnących strat w sprzedaży paliw, z konieczności pokrywanych obrotem innych artykułów.

Prezydent upatruje przyczynę w tym, że stacyjnicy zaopatrują się w bazie hurtowej Orlenu w Widełce, gdzie ceny hurtowe paliw od lat należą do najwyższych w Polsce.

- W ślad za tym może warto postawić kropkę nad przysłowiowym “i” i przyznać się do błędu jakim były zarzuty zawarte w piśmie z 13 września .skierowanym do operatorów stacji paliw? – powiedział Jan Fuks, na wieść o tym liście. Słowami odniósł się do pisma, w którym prezydent oskarżał podkarpackich stacyjników.

Jednocześnie Fuks wyraził radość, że wystąpienie prezydenta jest po raz pierwszy skierowane pod właściwy adres, czyli do osoby mającej możliwość unormowania sytuacji.

Artur Getler

do “Tadeusz Ferenc przyznał się do błędu, ale nie wprost”

 1. ABC

  Proszę nie żartować! Prezydent Rzeszowa jest nieomylny.Jego powiedzenie robota ma się robić jest innowacyjne jak zresztą Jego całe zarządzanie Rzeszowem.Robota jest najważniejsza a nie jakaś tam krytyka,która z robotą niema nic wspólnego..To nie przystoi nikomu.Zrozumiano!

 2. NIELEŃ SEJMOWY

  FERENC TO KARYKATURA PREZYDENTA ALE CO ROBI KILKUNASTU PODKARPACKICH LENI Z SEJMU I SENATU , CO ROBI MĄDRALIŃSKI CHODOROWSKI CZY INNI SZEFOWIE MIAST NA PODKARPACIU, CO ROBI WOJEWODA, MARSZAŁEK ??????????? PANIE KARAPYTA A MOŻE CZAS NA EMERYTURĘ !!!!!!!!!

 3. Zdziwiony

  A kto to taki ten stacyjnik??? Szukałem po słownikach i nie znalazłem takiego rzeczownika w języku polskim.

 4. Kuba

  Tylko jest pytanie czemu w innych województwach benzyna może być tańsza…

 5. oleg

  niech ropę ciągnie najlepiej po kształcie ronda co zbudował a napewno ropa do nas popłynie.

 6. ROMAN

  tylko jest jedno wyjście aby P.Prezydent założył i zabezpieczył się koncesją i zaczął dostarczać paliwo bezpośrednio np. z Kataru/ poprzez wybraną rafinerię np. tą co jest na Słowacji pod Bratysławą -[ w ramach unii państw karpackich] do Rzeszowa do stacji ” RATUSZOWA”
  - wtedy na pewno paliwo będzie najtańsze i skończy się ta opera mydlana z paliwem i zawracaniem kołkiem Wisłoka.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.