Tadeusz Ferenc przyznał się do błędu, ale nie wprost

- Po raz pierwszy prezydent Rzeszowa dostrzega główną przyczynę wysokich cen na Podkarpaciu – mówi Jan Fuks, właściciel stacji paliw z Sanoka. Fot. Archiwum

RZESZÓW, PODKARPACIE. Po oskarżaniu o brak etyki podkarpackich stacyjników, prezydent uderzył w Orlen.

Prezydent Rzeszowa kontynuuje swoje działania zmierzające w jego opinii do obniżenia cen paliw. Ostatnio “zadarł” z właścicielami stacji benzynowych. Teraz uderzył wyżej w kolejnym liście do prezesa Orlenu oskarżając koncern o dyskryminowanie województwa Podkarpackiego.

Jeszcze nie tak dawno prezydent Rzeszowa oskarżał podkarpackich stacyjników o nieetyczne prowadzenie biznesu i zawyżanie cen paliw poprzez rzekomo kolosalne marże. Stacyjnikom to się nie spodobało, a jeden z nich – Jan Fuks, właściciel stacji w Sanoku – zaskarżył nawet prezydenta Ferenca do prokuratury.

Kolejnym ruchem prezydenta po odczekaniu kilku tygodni był list, tym razem do prezesa Orlenu. W tym liście o zawyżanie cen oskarża on właśnie koncern i co najciekawsze tym razem staje w obronie stacyjników z Podkarpacia, których niedawno ostro krytykował.

Prezydent w liście pisze o stałym pogarszaniu się kondycji finansowej podkarpackich stacji paliw, a więc rosnących strat w sprzedaży paliw, z konieczności pokrywanych obrotem innych artykułów.

Prezydent upatruje przyczynę w tym, że stacyjnicy zaopatrują się w bazie hurtowej Orlenu w Widełce, gdzie ceny hurtowe paliw od lat należą do najwyższych w Polsce.

– W ślad za tym może warto postawić kropkę nad przysłowiowym “i” i przyznać się do błędu jakim były zarzuty zawarte w piśmie z 13 września .skierowanym do operatorów stacji paliw? – powiedział Jan Fuks, na wieść o tym liście. Słowami odniósł się do pisma, w którym prezydent oskarżał podkarpackich stacyjników.

Jednocześnie Fuks wyraził radość, że wystąpienie prezydenta jest po raz pierwszy skierowane pod właściwy adres, czyli do osoby mającej możliwość unormowania sytuacji.

Artur Getler

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ABCNIELEŃ SEJMOWYZdziwionyKubaoleg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ABC
Gość
ABC

Proszę nie żartować! Prezydent Rzeszowa jest nieomylny.Jego powiedzenie robota ma się robić jest innowacyjne jak zresztą Jego całe zarządzanie Rzeszowem.Robota jest najważniejsza a nie jakaś tam krytyka,która z robotą niema nic wspólnego..To nie przystoi nikomu.Zrozumiano!

NIELEŃ SEJMOWY
Gość
NIELEŃ SEJMOWY

FERENC TO KARYKATURA PREZYDENTA ALE CO ROBI KILKUNASTU PODKARPACKICH LENI Z SEJMU I SENATU , CO ROBI MĄDRALIŃSKI CHODOROWSKI CZY INNI SZEFOWIE MIAST NA PODKARPACIU, CO ROBI WOJEWODA, MARSZAŁEK ??????????? PANIE KARAPYTA A MOŻE CZAS NA EMERYTURĘ !!!!!!!!!

Zdziwiony
Gość
Zdziwiony

A kto to taki ten stacyjnik??? Szukałem po słownikach i nie znalazłem takiego rzeczownika w języku polskim.

Kuba
Gość
Kuba

Tylko jest pytanie czemu w innych województwach benzyna może być tańsza…

oleg
Gość
oleg

niech ropę ciągnie najlepiej po kształcie ronda co zbudował a napewno ropa do nas popłynie.

ROMAN
Gość
ROMAN

tylko jest jedno wyjście aby P.Prezydent założył i zabezpieczył się koncesją i zaczął dostarczać paliwo bezpośrednio np. z Kataru/ poprzez wybraną rafinerię np. tą co jest na Słowacji pod Bratysławą -[ w ramach unii państw karpackich] do Rzeszowa do stacji ” RATUSZOWA”
– wtedy na pewno paliwo będzie najtańsze i skończy się ta opera mydlana z paliwem i zawracaniem kołkiem Wisłoka.