Tajemnicza likwidacja szkoły

STALOWA WOLA. Radni mają podejmować decyzję o likwidacji gimnazjum, ale większość z nich nie wie, dlaczego.

Prezydent rozpoczął procedurę likwidacji Gimnazjum nr 3 im. Józefa Piłsudskiego. – Pewne czynności zostały podjęte – powiedział tajemniczo Andrzej Szlęzak. Tajemnica jest tak wielka, że o prezydenckich zamiarach nic nie wie dyrekcja szkoły, a radni, którzy ostatniego dnia stycznia będa podejmować decyzję, dowiadują się o tym pocztą pantoflową.

– Likwidacja każdej placówki oświatowej powinna się odbywać w oparciu o szerokie konsultacje – mówi radny Lucjusz Nadbereżny (PiS). – Niestety, w przypadku Gimnazjum nr 3, nie tylko rodzice uczniów, ale nawet radni nie zostali poinformowani o zamiarze likwidacji. To dziwne standardy, a przecież do głosowania, które może otworzyć drogę do likwidacji, został tylko tydzień.

W szkołach trwają ferie i nic dziwnego, że informacja o zamiarze likwidacji jedynego w mieście gimnazjum z oddziałami integracyjnymi, nie biegnie tak, jakby się tego należało spodziewać. Radni z PiS-owskiej opozycji postanowili obieg tej informacji przyspieszyć i nadać jej właściwy ton. Na czwartek zwołali w szkole spotkanie wszystkich zainteresowanych dalszym bytem gimnazjum. Można się spodziewać powtórki sprzed roku, kiedy radni z tego samego ugrupowania zaczęli organizować mityngi w obronie przedszkoli. Likwidacja szkoły, której motywów włodarz Stalowej Woli nie chce ujawnić, jest procesem bardzo długim i wymagającym zgody władz kilku szczebli. Ewentualne „tak” radnych dla pomysłu prezydenta, jest tylko początkiem tej drogi. Jednak bez zgody radnych, o likwidacji gimnazjum prezydent będzie musiał zapomnieć.

Jerzy Mielniczuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments