Tajemnicze śmierci świadków seksafery z politykami

Były bokser miał narobić sobie wrogów we wszystkich poważniejszych grupach przestępczych, a jego zatargi przenosiły się na teren zakładów karnych, w których odsiadywał wyrok. Kostecki przyznał się do winy w różnych sprawach, co pogrążyło innych przestępców. Na jego „wiecznym” milczeniu zyskiwało wiele osób. Fot. Archiwum

RZESZÓW, KRAJ. Ostatni żyjący świadek afery podkarpackiej.

Posłowie PO-KO zapowiedzieli, że wystąpią o nadanie statusu świadka koronnego i objęcie szczególną ochroną Macieja M., który 9 sierpnia w rzeszowskim zakładzie karnym próbował popełnić samobójstwo. Uważają bowiem, że jest on „ostatnim świadkiem tzw. afery podkarpackiej”. Mają wystąpić również do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o „natychmiastowe zwołanie komisji sprawiedliwości i praw człowieka, na której posiedzeniu powinien być obecny osobiście Zbigniew Ziobro”.

Maciej M. miał zeznawać jako świadek w tym samym procesie co Dawid Kostecki. Mężczyzna twierdzi, że w dniu, w którym były pięściarz stracił życie, został pobity przez funkcjonariuszy Służby Więziennej. Rzecznik SW temu zaprzecza. Posłowie chcą, by Maciej M. był teraz szczególnie chroniony. – Wystąpimy o ochronę dla ostatniego już, prawdopodobnie kluczowego świadka w aferze podkarpackiej – Macieja M. Wystąpimy dla niego o status osoby szczególnie chronionej w zakładzie karnym oraz o status świadka koronnego – zapowiedziała posłanka Agnieszka Pomaska. – Przypomnę, że mamy do czynienia z trzecią śmiercią związaną z afera podkarpacką. Z trzema świadkami, którzy mogliby powiedzieć, co tak naprawdę działo się w związku z aferą podkarpacką i kto był w nią zamieszany i czy był w nią zamieszany były marszałek Sejmu – mówiła.

Jedną z tych osób był Dawid Kostecki, który kilka lat temu ujawnił powiązania funkcjonariuszy CBŚ i urzędników z Ukraińcami prowadzącymi na Podkarpaciu agencje towarzyskie, a później zeznawał w tej sprawie. Niedawno o braciach R. znowu stało się głośno przy okazji seksafery ujawnionej przez byłego oficera CBA Wojciecha J.

Funkcjonariusz twierdził, że w lipcu 2017 r. trafiło do niego nagranie z podkarpackiej agencji towarzyskiej z udziałem prominentnego polityka PiS. Wojciech J. pisał w tej sprawie do premiera oraz szefa CBA, ponieważ film miał zaginąć. Sam polityk stanowczo zaprzeczył doniesieniom i skierował sprawę do prokuratury. „Rzeczpospolita” ujawniła, że kompromitujących nagrań ma być ok. cztery tysiące. Miały one trafić na Ukrainę, a do jednej z nich dotarł właśnie były agent CBA. Prócz „Cygana” wiele na temat powiązań braci R. z CBŚ mieli wiedzieć także Grzegorz W. oraz Maciej G. Dziś obaj nie żyją. Grzegorz W. odebrał sobie życie w styczniu. Maciej G., znany rzeszowski właściciel agencji, również popełnił samobójstwo.

Posłowie PO-KO zapowiedzieli, że wystąpią do marszałek Sejmu o natychmiastowe zwołanie komisji sprawiedliwości i praw człowieka. – Pani marszałek będzie miała możliwość powiedzenia, czy jest marszałkiem całego Sejmu i czy zamierza dołożyć swoją cegiełkę do wyjaśnienia afery podkarpackiej i tajemniczej serii samobójstw, czy też będzie chciała być marszałkiem, który będzie chciał aferę podkarpacką i te tajemnicze samobójstwa zakopać pod ziemię – stwierdził poseł Arkadiusz Myrcha.

ksz

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
KaganiecigorGorgońdajcie już z tym spokójkatabas Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kaganiec
Gość
Kaganiec

Buractwo z wiejskiej powinno zostać rozstrzelane za zdradę kraju!Od 1989 wszystko zostało sprzedane.Przed rozstrzelaniem spałować po grubych tyłkach!

igor
Gość
igor

Coś ostatnio ,,słonce Peru,, się wyciszył nie chodzi już na żadne spotkania i nie widać że wjedzie na białym koniu do Polski. Coś dawno w Rzeszowie rudego z Sopotu nie było chyba czegoś się obawia że marszałek z Pysznicy zdradzi o czym rozmawiali i do czego go namawiał. Były marszałek w programie Gargas mówił ,że ,,rudy jest mściwy i pamiętliwy,, i dlatego nie chce wiecej na temat lotnictwa mówić.

Gorgoń
Gość
Gorgoń

PO nie ma nic do zaproponowania wyborcom. Nie ma programu wyborczego. Kostecki dla platformy jest niczym wygrana w lotto. Teraz każdy szmatławiec czy inny TfałszN przekonuje o jakichś tajemniczych samobójstwach.

A kiedy Tusk z Borusewiczem tym co latał do Gdańska psa wyprowadzać oddadzą pieniądze za samolot?

dajcie już z tym spokój
Gość
dajcie już z tym spokój

Szczury się zagryzają to zdziwieni że recydywiści z 15-20 latami na koncie pod celą robią podobnie?

Żadnej tajemnicy tu nie ma. Samobójswo to ujma na honorze. Nie było wyjścia, rodzina samobójcy zatrudniła polityka. Są wybory. No to Giertych znajdzie wam tajemnice i spisek nawet w muszli klozetowej osadzonego.

Jeszcze było zatrudnić Rutkowskiego to wtedy dopiero byłby cyrk.

katabas
Gość
katabas

Nagrania nie zginęły ! Ma je ruski.

Jsn
Gość
Jsn

Za PO seryjny samobójca działał prswir co sobotę i było cicho i spokojnie