Tajemnicze wykopaliska na placu św. Michała

Robotnicy podczas prac w centrum Sanoka. Fot. UM Sanok

SANOK. Prace mają zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Rewitalizowany jest plac św. Michała oraz ulice przyległe, tj. Piłsudskiego, Grzegorza, Wałowa, Sobieskiego oraz część Kazimierza Wielkiego. Wykonano już większość uzbrojeń podziemnych na ulicach, a także nową sieć kanalizacji deszczowej, wodociągi oraz rozłączono kanalizację deszczową i sanitarną w miejscach, gdzie było to potrzebne. Co w następnej kolejności?

Rozpoczną się prace przy wykonaniu nowych chodników oraz wymianie podbudowy dróg pod nowe nawierzchnie. Na ulicy Piłsudskiego rozpoczęto już układanie krawężników. Przed położeniem nawierzchni zostanie także zrobione oświetlenie uliczne na ulicach Piłsudskiego, Grzegorza i Wałowej.

Ostatni etap wykopalisk
– Co do samego placu św. Michała, to niedługo zakończą się tam prace badawcze i robotnicy przystąpią do budowy kanalizacji deszczowej i wodociągu, a w następnej kolejności do wykonania oświetlenia oraz położenia nowej nawierzchni – wyjaśnia Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku.

Po zakończeniu prac archeologicznych na placu św. Michała, rozpocznie się ostatni już etap wykopalisk. Będą one miały miejsce na styku ul. Grzegorza z ul. Kościuszki.
Elementem wieńczącym całą inwestycję będzie montaż elementów małej architektury i nasadzenie zieleni niskiej oraz wysokiej, a także zainstalowanie monitoringu.

Samochody nie przejadą
W związku z prowadzonymi pracami rewitalizacyjnymi od wtorku 28 sierpnia zostanie wyłączony z ruchu plac św. Michała oraz ul. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Sobieskiego do ul. Mickiewicza.

Osoby, które będą się kierowały do urzędów, proszone są o dojazd od ul. Zamkowej. Przejazd przez centrum miasta będzie zaś możliwy ulicami: Grzegorza, Piłsudskiego, Sobieskiego i Modrzewskiego w kierunku Mickiewicza.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments