Tajne wizyty CBA w przemyskiej komendzie

Ani rzecznik CBA, Jacek Dobrzański, ani rzecznicy BiOSG i Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi niczego konkretnego nam nie zdradzili. Słowem wiemy, że nic nie wiemy w sprawie wizyty CBA w przemyskiej komendzie BiOSG. Fot. Archiwum

PRZEMYŚL, ŁÓDŹ, WARSZAWA. Pod nadzorem łódzkiej Prokuratury Apelacyjnej Centralne Biuro Śledcze prowadzi czynności, w ramach których jego funkcjonariusze odwiedzili komendę Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że miało to miejsce dwa razy, ale nie jesteśmy w stanie nigdzie tego potwierdzić. Rzeczniczka prasowa BiOSG, mjr Elżbieta Pikor, nie zaprzecza, że funkcjonariusze CBA byli w przemyskiej komendzie. To w zasadzie jedyne, co może powiedzieć, po bardziej szczegółowe informacje odsyłając nas do CBA. Tu także niewiele można się dowiedzieć.

Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Jacek Dobrzyński w odpowiedzi na nasze pytania pisze: – Agenci CBA wykonywali czynności w związku ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi. Więcej informacji może przekazać prokuratura, jako gospodarz postępowania – czytamy.

Prok. Jarosław Szubert, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi, także rozmowny w tej sprawie nie jest. – Większość postępowania jest objęte klauzulą niejawności – mówi J. Szubert. – Mogę potwierdzić, że śledztwo jest prowadzone pod naszym nadzorem i toczy się w sprawie, a nie przeciwko komuś – uściśla prokurator. – Trudno na razie powiedzieć, jak długo jeszcze potrwają czynności – dodaje. Jednocześnie rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi zaprzeczył, by wizyta agentów CBA w komendzie BiOSG była związana z jakimiś innymi prowadzonymi przez prokuraturę sprawami. – Chodzi o jedną sprawę, w której prowadzimy we współpracy z CBA czynności – zapewnił prok. J. Szubert

emka

do “Tajne wizyty CBA w przemyskiej komendzie”

 1. granicznik

  Izbę Celną trzeba też sprawdzić, tam dyrektor uprawia prywatę, przyjęcia swoich, stanowiska bez konkursów.

 2. Janusz

  Czyżby chodziło o weryfikację listy… 300 pograniczników przyjętych po ”uważaniu”" w ostatnich latach ? A może, przy okazji, CBA zajmie się ”drzewkami genealogicznymi”" w przemyskiej SG?

  • kadrowy

   Gdzie byli wcześniej ? jak podałem na ‚tacy’ pełne dane o machlojach w SG ?
   Może znowu” łby” polecą ?
   Dalej cicho- sza ! nikt nic nie wie ! i wiedział NIE będzie ! a ja dużo wiem i też nie powiem
   hahaaha

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.