Tajni agenci patrzą kierowcom MPK na ręce

Pracę kierowców autobusów MPK sprawdzają „tajni pasażerowie” z Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, którzy podróżując autobusami, nieumundurowani mogą dokładnie przyjrzeć się ich poczynaniom. Fot. Wit Hadło
Pracę kierowców autobusów MPK sprawdzają „tajni pasażerowie” z Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, którzy podróżując autobusami, nieumundurowani mogą dokładnie przyjrzeć się ich poczynaniom. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego kontroluje kierowców i nakłada kary.

Koniec z wyprzedzaniem rozkładu jazdy i innymi przewinieniami kierowców autobusów MPK, na które uskarżali się pasażerowie rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jakość obsługi sprawdzają tajemniczy pasażerowie – nieumundurowani pracownicy ZTM, którzy kontrolują nie tylko punktualność autobusów, lecz również ich czystość i zachowanie kierowców. Za nieprzestrzeganie zasad grożą kary.

Do tej pory tajemniczy klienci, czyli osoby działające na zlecenie właściciela danej firmy i sprawdzający jakość obsługi jej pracowników, spotykani byli w branży handlowej. Robiąc zakupy incognito mogli kontrolować jakość sprzedaży, kulturę sprzedawców i czystość lokali. Rzeszowski ZTM wziął się na sposób i sprawdza poczynania kierowców MPK za pomocą swoich pracowników, którzy działają bardzo podobnie.

Podróżują autobusami MPK nieumundurowani, dzięki czemu mogą dokładnie przyjrzeć się pracy kierowców. Szczególny nacisk kładziony jest na punktualność odjazdów z przystanków, czyli kwestię, która była najczęstszym powodem skarg podróżnych. Efektem działań tajemniczych pasażerów jest comiesięczny raport i kary pieniężne nakładane na kierowców niestosujących się do wytycznych.

– Akcja monitorowania pracy przewoźnika trwa już od kilku miesięcy. Dotąd jednak nie przynosiła takich rezultatów, jakich sobie życzylibyśmy. Nieuregulowany był bowiem mechanizm nakładania kar. Od grudnia sytuacja uległa jednak zmianie i kierowcy, którzy nie stosują się regulaminu przejazdowego, muszą liczyć się z taką właśnie konsekwencją – mówi Łukasz Dziągwa, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

– Kary nie są może wysokie, bo jest to 20 zł za każdy przystanek, z którego kierowca odjedzie zbyt wcześnie, jednak z informacji, które do nas docierają od podróżnych, kontrola zaczyna już przynosić efekty.

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin z Pobitna
Marcin z Pobitna
5 lat temu

No i co z tego…. moja firma składała ofertę w 2013 i 2014 oraz 2015 na pranie siedzeń a autobusach MPK,MKS i PKS i odpowiedź jedna: po co prać jak i tak będą brudne! Ciekawe jest to, że takiego podejścia nie ma np. Metro Warszawskie czy Wrocławskie Tramwaje rozpisując przetarg. A u nas…. nic. Nawet pisałem z Ferenca, ZTM-u… nic. A majtki zmieniają co dwa dni….

Tryptyk
Tryptyk
7 lat temu

Nic nie przeczytałem o tym, że kierowcy przyjeżdżają na pętle po odjeździe. Czy tego te tajniaki nie widzą? Co i rusz czytamy, jakie to bóle kręgosłupa mają biedacy pracujący przed komputerem, tyle że Oni mogą wstać w każdej chwili, zrobić parę przysiadów, rozprostować kości. PYTANIE:
Jak ma się zachować kierowca siedzący bez przerwy za kółkiem? To jest dopiero ZAGROŻENIE dla nieświadomych zmęczenia kierowcy pasażerów, ale to szczegół, bo taki kierowca zapłaci mandat, albo pójdzie siedzieć. Tylko tyle i aż tyle.

Obywatel
Obywatel
7 lat temu

Jak co ma ? Przecież Łukasz Dziągwa to rodzina T. Ferenca i robi co mu wujek karze, pomimo tylu wpadek na swoim stanowisku nie został usunięty ze stanowiska ZTM…

hen
hen
7 lat temu

Zgadam się z Ferencem , ale powinny być także w PKS , MKS , Kudlik , Koliber , itp . Stoją na zatokach 5 lub więcej min. , a przepisy , gdzie Policja , Straż Miejska , ITD ?

stefan
stefan
7 lat temu
Reply to  hen

Odwal się baranie od Straży Miejskiej idz pieszo jak Ci coś nie pasuje

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

czyli tak ; w autobusach będzie teraz ; Secret Agent – i to będzie jak prawdziwy thriller tak ? czyli on będzie prowokował kierowcę czy pasażerów ? oby tylko nie stało się tak że ci agenci jak się przeszkolą to zostaną zwerbowani do CIA i kto potem będzie kontrolował – a może w tym ZTM – to będzie dodatkowa rekrutacja na tych agentów – a jak któryś wpadnie to co ?

RZ
RZ
7 lat temu

Najpierw niech zrobią porządne rozkłady – jak inni tu wskazują – bo dotychczasowe to kpina. Zamiast budowania klimatyzowanych przystanków, niech dokupią dodatkowe autobusy, bo te którymi się jeździ to złomowate puszki po sardynkach, a nie autobusy. Chyba, że ZTM wyznaje politykę: „jeździć do całkowitego rozpadu”

Bzyku
Bzyku
7 lat temu

Za Panią Kowalską do ZTM doleciał na własnych skrzydłach niejaki BZYK albo inny owad latający, który dopiero co skończył karierę w innym przedsiębiorstwie komunikacyjnym (u nas). Jednak jak wieść gminna niesie od razu zajął się działalnością uboczną, którą prowadził także u nas. Więc wysokich lotów – Panie Tajny Agencie Bzyku

cham
cham
7 lat temu

Inicjatywa ZTM godna pochwały!!!!!!!!

takasia
takasia
7 lat temu

Niech w końcu zrobią rozkłady z prawdziwego zdarzenia żeby kierowca miał realny czas przejazdu z przystanku do przystanku a później niech kontrolują kierowcy owszem zdarzają się nie w porządku nie mam nic przeciwko kontrolom ale rozkłady pozostawiają wiele do życzenia i to ZTM trzeba by skontrolować

hijena
hijena
7 lat temu

a kiedy będzie kontrola incognito będącego już w śnie zimowym Departamentu Rozkładów Jazdy rzeszowskiego ZTm

sounds
sounds
7 lat temu

ZTM pierwsze niech te rozkłady dobrze zrobi a potem kontroluje

hijena
hijena
7 lat temu

Hallo panie dziagwa, zgłoś się!
Czy pani kowalska ma już zakres czynności?
Odbiór.

max
max
7 lat temu

Pan prezydent Ferenc niech sam siebie lepiej sprawdzi co robi, a później innych kontroluje.

Rzeszowski URZĘDNIK
Rzeszowski URZĘDNIK
7 lat temu
Reply to  max

PUKNIJ SIĘ CHŁOPIE W ŁEB, ALBO WALNIJ O POBLISKĄ ŚCIANĘ, co ma Ferenc do zatrudnienia tajemniczych klientów w ZTM. Jezu nie długo za kolejki w sklepach i złą pogodę w Rzeszowie też będzie Ferenc odpowiadał. politowanie