Tak będzie wyglądał kompleks Resovia Park

RZESZÓW. Inwestor i klub sportowy czekają na pozytywną decyzję radnych

Pod ziemią parking na 700 aut, na parterze markety, a na górze multikino, sala koncertowa, kręgielnia, skate park, tor rolkowy i syntetyczne lodowisko przykryte szklanym dachem. Obok 11-kondygnacyjny hotel z centrum konferencyjnym. Wczoraj najnowszą koncepcję kompleksu Resovia Park po raz pierwszy zaprezentowano rzeszowskim radnym.

Klub Resovia wystąpił właśnie do miasta o zamianę obecnej 40-letniej dzierżawy miejskiego gruntu z lodowiskiem przy al. Witosa na bezprzetargową sprzedaż terenu.

– Nikt nie zdecydował się zainwestować w grunty, które nie są własnością Resovii – tak prezes klubu Aleksander Bentkowski tłumaczył radnym z Komisji Gospodarki Przestrzennej brak postępów w budowie kompleksu Resovia Park.

Nowy inwestor, którym jest rzeszowski przedsiębiorca Tadeusz Dykiel posiada już grunt w rejonie skrzyżowania al. Witosa i ul. Wyspiańskiego. Od Resovii kupił kolejne 2 hektary, ale do całej układanki brakuje działki dzierżawionej obecnie przez Resovię od miasta. Stąd zabiegi klubu o jej zakup.

Jednak decyzja w tej sprawie zależy od zgody radnych. Kilka lat temu zgodzili się oni wydzierżawić miejski grunt Resovii w zamian za obietnicę budowy nowego lodowiska. Obiekt dotąd jednak nie powstał.

Zgodnie z planami obecnego inwestora mogłoby ono powstać na drugiej kondygnacji komercyjnego kompleksu. – Byłoby to pełnowymiarowe lodowisko syntetyczne czynne przez cały rok – podkreślał Bentkowski. – Wokół niego powstałby pierwszy w Polsce tor rolkowy oraz skate park.

Handel na dole, sport i rozrywka na górze

Zgodnie z przedstawioną przez architekta Tomasza Orłowskiego koncepcją, podziemia trzykondygnacyjnego kompleksu zajmie parking na 700 samochodów. Kolejne 500 zaparkuje wokół galerii. – Na parterze znajdą się market budowlany i spożywczy oraz sportowy znanej sieci Decathlon – wyliczał Orłowski. – Na pierwszym piętrze znalazłaby się sala koncertowa – dyskoteka na 3 tysiące widzów, 4-salowe multikino, kręgielnia, wspomniane lodowisko, tor rolkowy oraz skatepark i być może ścianka wspinaczkowa, a także klinika sportowa, strefa fitness i centrum z restauracjami.

Radni chcą gwarancji

Wątpliwości radnych koncentrowały się wokół zapewnienia wysokiej jakości architektury przyszłego kompleksu, a także gwarancji, że po sprzedaży gruntu lodowisko rzeczywiście powstanie. – Miasto zyskuje funkcję lodowiska, ale traci swoją własność. Co będzie jeśli inwestor rozpocznie budowę, a w jej trakcie dojdzie do jakichś potknięć? – pytał Robert Kultys z PiS.

– Największe ryzyko leży po stronie Resovii – uspokajał Bentkowski. – W takim wypadku miasto otrzyma działkę z powrotem.

Przygotowany w ratuszu projekt uchwały intencyjnej w sprawie sprzedaży gruntu jest gotowy, choć wczoraj nie przedstawiono go jeszcze radnym. Być może trafi już na nadzwyczajną sesję rady zaplanowaną na 15 lutego.

Krzysztof Kuchta


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments