Tak się bawią zapijaczeni maturzyści

W Internecie nic nie ginie. Także kontrowersyjne wideo maturzystów mieleckiego „Elektryka”. Mimo że usunięto je z sieci, dotarło także do naszej redakcji. Fot: Archiwum

W Internecie nic nie ginie. Także kontrowersyjne wideo maturzystów mieleckiego „Elektryka”. Mimo że usunięto je z sieci, dotarło także do naszej redakcji. Fot: Archiwum

MIELEC. Film maturzystów z „Elektryka”, zanim zniknął w sieci, zrobił w niej zawrotną karierę.

Seks z dmuchaną lalką, „zadyma” z kijami bejsbolowymi, picie na umór oraz ćpanie – te i inne sceny można zobaczyć w filmie z udziałem tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Produkcja, która miała być czołówką do filmu studniówkowego uczniów „Elektryka”, zrobiła oszałamiającą karierę w sieci. Koniec końców, została stamtąd usunięta. Niesmak jednak pozostał.

W filmie widzimy m.in. uczniów z zasłoniętymi twarzami i z kijami bejsbolowymi w rękach. Wchodzą oni do hotelu, gdzie terroryzują personel i przeszukują pokoje. Następne ujęcie przedstawia seks z dmuchaną lalką. Inne z kolei libację alkoholową. Finałem produkcji jest hedonistyczna impreza z dużą ilością alkoholu, papierosami i narkotykami.

„Mają prawo do odrobiny szaleństwa”
Kontrowersyjne wideo w trafiło do starosty pana Zbigniewa Tymuły, który odpowiada za szkolnictwo ponadgimnazjalne w powiecie mieleckim. Jak to komentuje?

- Obejrzeliśmy ten film kilka razy i nie znalazłem w nim żadnego przestępstwa – bagatelizuje sprawę. – Jest to improwizacja, a nie rzeczywistość. Z butelki tak samo mogła lać się woda, jak i alkohol. Pamiętajmy, że jest to młodzież, która ma prawo do odrobiny szaleństwa. To też są już dorośli ludzie. Nie mamy prawa oceniać ich postępowania poza szkołą. Co innego, gdyby to było kręcone na terenie naszej placówki oświatowej.

„Sceny w filmie są niedopuszczalne”
Bardziej krytyczna wobec scen zawartych w filmie jest wicestarosta Maria Napieracz: – Sytuacja jest o tyle trudna, że trudno określić, którą wersję tego filmu oglądaliśmy. Bo jest ich już kilka – zaznaczyła. – Zachowanie uczniów jest zastanawiające, nie ma co do tego wątpliwości. Pewne sceny są niedopuszczalne. Mam na myśli m.in.: kij bejsbolowy, zakryte twarze czy rozmaite części garderoby na żyrandolach. Mimo wszystko jest to młodzież, która pozostaje w obowiązku szkolnym, ma nadzór pedagogiczny i opiekę nauczycielką.

- Bardziej jednak bym się skupiła na wizerunku szkoły – dodała wicestarosta. – Ewidentnie to dobre imię placówki zostało naruszone. I teraz powstaje pytanie, na ile ten film powstał w uzgodnieniu z osobami dorosłymi, na ile to jest inwencja tylko młodzieży. Dla nas jest to też sytuacja nietypowa, nowa. Nie spotkaliśmy się jeszcze z czymś takim.

Paweł Galek

do “Tak się bawią zapijaczeni maturzyści”

 1. mela

  Tak jak w starych dobrych czasach,
  Tak się bawi nasza klasa.
  W garniturach, na obcasach,
  Nasza klasa bawi się !

 2. realista

  Ten Tymuła to jakiś kompletny idiota. Po pierwsze to nie on decyduje czy miało miejsce przestępstwo ale prokurator, który z urzędu powinien się zająć sprawą. Tymuła zapomina, że jest tylko urzędnikiem jak widać z resztą niezbyt rozgarniętym i najwiedoczniej nie wie jakie ma kompetencje, co znaczy że łatwo można go oskarżyć o niedopełnienie obowiązków lub ich przekroczenie. Po drugie żałosne próby usprawiedliwiania takich zachowań dyskwalifikują Tymułe jako urzędnika samorzadowego. Powinien sam zostać pociągnięty do odpowiedzialności za swoje idiotyczne wypowiedzi.

  • wrr

   Co zmieniłby fakt że to wideo by nie powstało? Pomijając fakt że to przekoloryzowany obraz sytuacji to dzisiaj młodzież tak baluje. Są nawet osobnicy dla których to jednak nie jest przekoloryzowana rzeczywistość tylko real life haha

 3. a qq

  skoro dziecko lat 4 leje inne dzieci w przedszkolu i nikt nie bierze za lep rodzicow i dziecka to rosnie takie nie wiadomo co (bandzior)…. szaleje przez lata w szkolach a nauczyciele nie robia nic bo dyrowi podpadna – maja problemy, nie nadaja sie do tej pracy – a dyro oczywiscie nic nie wie. na koncu dorosly bandzior chla, cpa, bije wszystkich kogo chce a policja tez nie moze go posadzic bo to syn wplywowej oosoby wiec taki filmik to nic nowego dziwnego…

  • ROMAN

   Tak świetnie przedstawione podobnie było z tym człowiekiem co zabił swoją mame ( ona polka on jordańczyk ) taki był rozpuszczony że w przedszkolu jedna pani opiekowała sie 22 dziećmi a nim kolejna efekty po latach były wszystkim znane poderżnął matce gardło takie są efekty;
   Rupta co chceta – chowanie bez obowiązków i kary za złe czyny.

 4. Janek

  Jaka ta komuna była to była ale przynajmniej z ośrodków kształcenia wychodzili co nieco mądrzejsi ludzie którzy pomimo betonu komunistycznego coś niecoś przyczyniali się do nowych projektów inżynierskich w różnych dziedzinach przemysłu .
  Teraz odnoszę wrażenie że na tych studiach to może z 5% jest zdolnej młodzieży, reszta to matoł na matole, zresztą mogą się tu wypowiedzieć ci którzy mieli styczność z edukacją za prlu i w latach 90tych gdzie drastycznie zaniżono poziom nauczania.

 5. jacek

  Czepiacie się młodych . Co wy wszyscy tacy święci, zapomnieliście już jak wy zachowywaliście sie w ich wieku. Dajcie im spokój. Powygłupiali się trochę . Coś się komuś stało? Najlepiej być świętym, jak się samemu już nic nie może. Hipokryci.

 6. Audi

  Gazda nie wiem gdzie chodziles do szkoly i jakich masz rodzicow , ze smiesz twierdzic ze to oni ucza takich postaw.
  W dziejszych czasach kazdy chce byc widoczny i chce zwrocic uwage na siebie. Pewnie im sie udalo. Szkoda tylko ze w taki sposob.

 7. Andrzej

  Ten starosta to chyba nie jest normalny. Skandaliczna wypowiedz człowieka ,,odpowiedzialnego” za oświatę. Jakim wykształceniem on sie legitymuje, wyjątkowo wrażliwa jednostka. Kto go wybrał na to stanowisko.

 8. gość

  dajcie link, obejrzał by człowiek co normalnego a nie tylko reklamy i powtórki ;)

 9. Stanisław

  Chcą być dorośli bez żadnych obowiązków i bawić się jak rozkapryszone nastolatki . Taka teraz modna dorosłość bez żadnej odpowiedzialności za siebie i innych .Degeneracja i patologia .

 10. ROMAN

  No i o to chodzi degenaracja społeczeństwa trwa cały czas od 1772 roku przybierała rozmaitą formą : jawną / skrytą/ zakamuflowaną/ pod płaszczykiem wolności i swobody wypalano podstawowe zasady : praworządność za złe czyny – kara / czy swoboda : rupta co chceta
  No i mamy zdegenerowe Elyty oburzone jak się im wytyka : fałsz / złodziejstwo / przekręty/ oszustwa / cygaństwa/ obłude – mamy wielki kwik rżenie i protesty a tu młody narybek z wypalonymi łbami sama nie wie co ma robić niech jeszcze razem z tym Panem Starostą srają na środku Mielca a potem niech w Staroswie łażą po suficie no bo też nic takiego nie ma przestępstwa

 11. Karl Krematorzysta

  A później studentki dają du p y za 100 zł albo magister socjologii albo innego badziewia

 12. gazda

  Degeneracja i patologia. No cóż, naśladują rodziców i nauczycieli. I jak czytamy, urzędników szczebla powiatowego. Rosną elity.

  • wPiSdu

   bardziej chyba nasladuja księży..

   • alex

    wPiSdu

    nie obnoś się swoja głupotą i nie wysilaj się jak głuchoniemy przy telefonie

    • hijena

     alex co masz do powiedzenia na temat opilstwa i alkoholizmu wsród kleru

     • Aldona z pigalaka

      On pewnie nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie.
      Ja wiem natomiast, że ksiądz to taki sam chłop jak każdy inny, potrzebuje wypić, zaru chać i muzy posłuchać.
      Wiem również, ze gdyby warunkiem przyjęcia do seminarium było odrąbanie jajek na pnioku, to jak jeden ksiądz byłby w Przemyślu to drugi byłby pewnie dopiero w Katowicach.
      Nie ma pakować wszystkich do jednego wora, jednak z powodu wiary, powołania to księży obecnie jest garstka, reszta to adepci najlepszego zawodu świata, oczywiście w naszej ojczyźnianej oazie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.