Taki sąsiad to skarb!

Podkom. Wiesław Kluk, KPP Mielec: – Nierzadko w Mielcu zdarzały się włamania do mieszkań w blokach, gdzie najprawdopodobniej sąsiedzi musieli słyszeć brzęk rozbijanych szyb lub wyważanie okien. Niestety, nikt nie zadzwonił na policję… Fot. Autor

MIELEC. Dzięki obywatelskiej postawie złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku.

Sąsiedzka czujność przyczyniła się do zatrzymania 58-letniego złodzieja. Ten włamał się do wnętrza niezamieszkałego domu, skąd próbował skraść stalowe elementy.

Do zdarzenia doszło w środowe (2 bm.) popołudnie. Wówczas to niepokojące odgłosy z niezamieszkałego domu usłyszał mieszkaniec sąsiedniej ulicy. Nie pozostał obojętny, ok. godz. 16.30 powiadomił policję. Mundurowi natychmiast zjawili się pod wskazanym adresem. Dzięki temu złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku. Prokuratura Rejonowa w Mielcu zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Mieleccy policjanci apelują o sąsiedzką solidarność. – W przypadku podejrzanych odgłosów z domu sąsiada nie powinniśmy się wahać i natychmiast dzwonić na policję pod bezpłatnym nr tel. 997 lub 112 – radzi podkom. Wiesław Kluk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. – Nawet gdyby okazało się, że ten hałas spowodowali sami właściciele mieszkania, to ważne jest jednak, żeby w tym momencie zareagować – zaznacza policjant.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o