Takie atrakcje tylko raz i tylko nocą

RZESZÓW. W sobotę (14 maja) w budynku biblioteki (przy ul. Sokoła 13) odbędzie się 3.edycja imprezy: Noc Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. W godz. 18 – 24, zostaną zaprezentowane najcenniejsze zbiory specjalne.

Do  oglądania wyjątkowo zostaną udostępnione zbiory na co dzień przechowywane w skarbcu: rękopisy, inkunabuły, stare druki oraz unikatowe  pocztówki z XIX i początku XX w., dokumenty życia społecznego z XVIII i XIX w., rzadkie  książki z XIX w., reprinty i książki liberackie. Nierzadko ma się okazję zobaczyć książki, które mają 500 lat i to w takiej liczbie, rękopisy na pergaminie, stare unikatowe dokumenty związane z naszym regionem czy pierwsze wydanie “Pana Tadeusza”, książkę, którą mógł trzymać w ręku sam Adam Mickiewicz.

Ponadto będzie można zwiedzić nowoczesne magazyny książek i obejrzeć wystawę: Oficyna londyńska Stanisława Gliwy. Ekspozycja ta będzie dostępna do zwiedzania  wraz z elementami wyposażenia  pracowni typografa i  introligatora, w bibliotecznej introligatorni.     Przedstawimy także prezentację multimedialną tekstów wybranych ze starych rzeszowskich czasopism, zatytułowaną Silva rerum resoviensium.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments