Tańsze bilety dla mieszkańców Malawy

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Radni zaakceptowali w piątek zmiany w taryfie przedstawione przez Zarząd Transportu Miejskiego. Zgodnie z nimi pasażerowie linii MPK nr 6 z Malawy w gminie Krasne będą płacić za bilety 2,40 zł tak jak w strefie miejskiej, a nie jak dotąd 3,40 zł.

Według miejskich urzędników zmiana, o którą zwracali się mieszkańcy, jest uzasadniona m.in. nawrotem technicznym jaki i tak muszą na terenie Malawy wykonywać autobusy.
- Liczymy, że dzięki temu zwiększy się liczba pasażerów – argumentował wiceprezydent Marek Ustrobiński. Nie jest jednak tajemnicą, że powodem wprowadzenia tańszych biletów dla Malawy są starania o przyłączenie tej miejscowości do Rzeszowa. – Jest to zachęta – przyznał prezydent Tadeusz Ferenc.

Radny Jerzy Cypryś z PiS zaproponował, by podobne preferencje zastosować wobec wszystkich sołectw graniczących z Rzeszowem. Chociaż prezydent przystał na tę propozycję, radni nie zajęli się jeszcze tym pomysłem, uznając, że wymaga doprecyzowania.

Druga ważna zmiana w taryfie dotyczy biletów nocnych kupowanych w autobusie. Teraz kosztują one aż 8 zł. Powód? Kierowcy mogą sprzedawać tylko bilety godzinne po 4 zł, a cena biletu nocnego to 200 proc. normalnego. Poprawiona uchwała eliminuje tę absurdalną sytuację. Zgodnie ze zmienioną taryfą bilet godzinny za 4 zł będzie ważny całą dobę. To jednak oznacza, że pasażerom bardziej będzie opłacać się kupować nocą taki bilet u kierowcy płacąc 4 zł, niż kasować dwa po 2,40 zł. Zmiany wejdą w życie prawdopodobnie od 1 maja.
kk

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.