Tańsze leki w sieciowych aptekach

Fot. sxc.hu

RZESZÓW. Większość recept, jakie przynoszą pacjenci do aptek, ma pieczątkę „Refundacja do uznania NFZ”. Takie recepty są w większości aptek realizowane ze 100-procentową odpłatnością.

Korzystniej dla pacjentów recepty realizowane są w jednej z tzw. sieciowych aptek w Rzeszowie. Jak wyjaśniła jej kierowniczka, wszystkie recepty, bez względu na to, czy mają pieczątkę czy nie, realizowane są ze zniżką, jeżeli taka przysługuje na dany lek.

–  Jeżeli na recepcie jest zaznaczone, że pacjent jest ubezpieczony, lub gdy możemy to jakoś inaczej sprawdzić, wtedy wydajemy lek ze zniżką. Gdy konkretny lek ma trzy możliwości odpłatności to wybieramy środkową, czyli nie najniższą odpłatność, ale i nie 100 proc. Gdy ma tylko dwie możliwości, tzn. pełna odpłatność albo zniżka, to wydajemy lek z korzystniejszą odpłatnością dla pacjenta – wyjaśniła kobieta.

PAP/łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TAD
TAD
9 lat temu

Proszę dla dobra pacjentów , które to jest oczywiste jest dobrem nadrzędnym o podanie nazw aptek które tak postępują , jeżeli nie podacie to znaczy że jesteście przeciw pacjentom

obserwator
obserwator
9 lat temu

A sieciówki dalej górą.. Ta ustawa miała w nich uderzyć,by nie robiły konkurencji małym pojedynczym aptekom..Stracili pacjenci i to dużo na rabatach..a szkoda..