Targowisko przy ul. Wyspiańskiego w likwidacji

Targowisko przy ul. Wyspiańskiego nigdy nie tętniło życiem, a teraz jest likwidowane. Fot. Wit Hadło
Targowisko przy ul. Wyspiańskiego nigdy nie tętniło życiem, a teraz jest likwidowane. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Bazar przy ul. Wyspiańskiego od lat wymiera. Niewielu jest tam handlujących i klientów. To targowisko to niewypał z powodu lokalizacji.

Teren bazaru ma powierzchnię ok. 4 tys. mkw. Koszt jego budowy wyniósł 500 tys. zł. Plac został wybrukowany, stoły do handlu zostały zadaszone i stanęły pawilony. Niestety, nie przyciągało to klientów. W 2016 roku na wynajmie tych pawilonów miasto zarobiło jedynie 63 tys. zł. Jeszcze w sierpniu 2017 roku prezydent Tadeusz Ferenc wydał swoim urzędnikom polecenie zlikwidowania bazaru przy ul. Wyspiańskiego, który nie okazał się być ruchliwym miejscem handlu. – Zlikwidować te baraki przy ul. Wyspiańskiego i sprzedać pod budownictwo, a sprzedającym zaproponować miejsce na nowym targowisku – mówił w ratuszu.

Targowisko jest w trakcie likwidacji. Taka decyzja nie dziwi, bo w ubiegłym roku na 63 pawilony na co dzień funkcjonowało od 5 do 8. Reszta była wynajmowana i wykorzystywana najprawdopodobniej jako miejsce magazynowania. Jeszcze nie wiadomo, jaka przyszłość czeka miejską działkę po bazarze. Prezydent w ubiegłym roku mówił, że chętnie by sprzedał ten teren pod budowę bloków. Nie wiadomo jednak czy działka nie zostanie spożytkowana inaczej. Nad placem targowym i nad torami miał być budowany wiadukt. Skończyło się na planach, ale być może jednak powstanie i połączy ul. Wyspiańskiego z ul. Pułaskiego lub ul. Mochnackiego. Na razie w tej sprawie prowadzone są rozmowy z wojskiem na temat przekazania terenu pod inwestycję. Idą dość opornie.

bsz

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
OldresedekKKaaaaaKarl Krematorzysta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
edek
Gość
edek

„Bazar przy ul. Wyspiańskiego od lat wymiera” – nie może wymierać coś co nigdy nie ożyło.

KK
Gość
KK

A może tak trochę zieleni oraz nowy dojazd do SP/gimnazjum i liceum na Wyspiańskiego?! Ta szkoła jest komunikacyjnie odcięta od świata, brak parkingu dla rodziców, którzy dowożą tu dzieci aż do 3 szkół. Czy Prezydent Miasta Rzeszowa oszalał? Ludzie to nie roboty, same bloki do godnego życia nie wystarczą!

aaaaa
Gość
aaaaa

tylko nie bloki :( chociaż kilka krzaków, ławki, cokolwiek zielonego ale nie bloki :(

Karl Krematorzysta
Gość
Karl Krematorzysta

TEDE INNOWATOR musi iść na emeryturę…Bloki w tym miejscu?POGRATULOWAĆ GŁUPOTY…KOREK I TO MEGA!

Oldres
Gość
Oldres

to nie głupota, to chłodna biznesowa kalkulacja i wieloletnie nawyki naszego wodza, 10 % piechotą nie chodzi.