Tarnobrzeskie Betlejem

TARNOBRZEG. Na gigantyczną inscenizację Narodzin Chrystusa przybyło kilka tysięcy osób. Było tak jak ponad 2000 lat temu

6 i 9 stycznia w dwóch tarnobrzeskich kościołach odbyły się zorganizowane z ogromnym rozmachem miejskie jasełka. W „Kolędowaniu dla bliźniego” wzięło udział ponad 180 aktorów i kilka tysięcy widzów.

Podczas pełnych wzruszeń jasełek zbierano pieniądze dla dwójki niepełnosprawnych dzieci Michałka Czajki i Bartusia Wojsy oraz Anety Dul, 33-letniej tarnobrzeżanki walczącej z nowotworem.

Najmłodsza uczestniczka jasełek miała zaledwie trzy miesiące, a najstarszy aktor 71 lat. Wśród aktorów byli także niepełnosprawni – mała Zosia na wózeczku grająca pięknego aniołka i Sebastian, który wcielił się w rolę pasterza. Spektakl trwający ponad 2 godziny dostarczył kilku tysiącom widzów ogromną porcję wzruszeń i skłonił do zastanowienia się nad tym, co wydarzyło się w Betlejem 2 tysiące lat temu i jaki ma to wpływ na nasze obecne najbliższe otoczenie.

Biorąc pod uwagę rozmach, z jakim zorganizowano jasełka można bez przesady powiedzieć, że było to prawdziwie gigantyczne przedsięwzięcie. Barwne postaci, kolorowe przepiękne stroje, prosta scenografia, niesamowite efekty muzyczne i iluminacje świetlne i ogromne zaangażowanie aktorów oraz przepiękne kolędy i pastorałki wykonywane przez młodzież naprawdę potrafiącą śpiewać.

Organizatorzy przedsięwzięcia postanowili jednak podczas miejskich jasełek nie tylko wzruszyć, ale i skłonić do pomocy osobom bardzo potrzebującym. Tylko w piątkowy wieczór dla trójki tarnobrzeżan walczących o zdrowie i życie zebrano ponad 12 tysięcy złotych. Wczorajszego wyniki jeszcze nie znamy. Finał aukcji szef przedsięwzięcia ks. Dariusz Hamera zaplanował na 30 stycznia. Wówczas na hali OSiR w Tarnobrzegu wystąpi Golec uOrkiestra.

Organizatorami akcji „Kolędowanie dla bliźniego” są parafie tarnobrzeskie, Czak Music, Studio Pro-Media, TDK, Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno-Wychowawczy, Zespół Kolegiów Nauczycielskich, Ochronka św. Józefa i przedszkola numer 12 i 17, Szkoła Podstawowa numer 10, Stowarzyszenia Amazonek i Faustinum.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments