Tarnowski jubileusz Crumpa

Lider PGE Marmy, Jason Crump w dwóch ostatnich występach na torze w Tarnowie zanotował świetne wyniki, zdobywając za każdym razem po 17 punktów

SPEEDWAY EKSTRALIGA. W niedzielę Jason Crump wystąpi już po raz 10. na torze w Tarnowie w meczu Speedway Ekstraligi

Najbliższe starcie Tauronu Azoty z PGE Marmą będzie już piątym spotkaniem w Mościcach pomiędzy zespołami z Tarnowa i Rzeszowa w Speedway Ekstralidze. Z obecnych zawodników klubu ze stolicy Podkarpacia, na tarnowskim torze najlepiej radził sobie dotychczas Jason Crump, który w niedzielę zaliczy mały jubileusz.
W ostatnich sezonach Speedway Ekstraligi rzeszowianie wywozili z Tarnowa komplet punktów. Tak było w 2008 roku, kiedy to wygrali dwukrotnie (47-44 i 48-42). Dwa wcześniej spotkania zakończyły się zwycięstwami “Jaskółek” (53-37 i 48-42).

Crump i Richardson lubią Tarnów
Z obecnych zawodników PGE Marmy w Tarnowie najlepiej do tej pory radził sobie Jason Crump, który uzyskał średnią biegową powyżej dwóch punktów. Australijczyk zaimponował zwłaszcza swoim ostatnim występem, w którym zdobył 17 punktów. Crump reprezentował na torze w Tarnowie barwy dwóch klubów: z Torunia i Wrocławia. Na 9 dotychczasowych spotkań, jego drużyny w Mościcach wygrały… tylko raz. Nieźle w Tarnowie radził sobie także Lee Richardson, który z pięciu spotkań zawalił tylko jedno. W trzech innych uzyskał “dwucyfrówkę”, w jednym 8 punktów  z bonusem.

Po jednym meczu
Pozostali rzeszowscy zawodnicy nie mieli zbyt wielu okazji do rywalizacji na torze w Tarnowie w meczach Speedway Ekstraligi. Trzy pojedynki zaliczył Dawid Lampart, ale na torze pokazał się zaledwie 5 razy. Jeszcze mniej, bo zaledwie po jednym meczu w Tarnowie w ramach rozgrywek SE mają na swoim koncie Maciej Kuciapa, Rafał Okoniewski i Chris Harris. Z tej trójki najlepsze wrażenie pozostawił po sobie “Okoń”, który w 2007 zdobył dla bydgoskiej Polonii w Tarnowie 8 punktów i 3 bonusy.

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments