Te sceny mają bulwersować

"Pokazujemy aborcję, aby ją powstrzymać" - zaznaczają na wstępie do wystawy jej organizatorzy. Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. Przed planszami pustki, a w sieci trwa prawdziwa wojna przeciwników i zwolenników drastycznej ekspozycji.

Do Stalowej Woli wróciła słynna wystawa „Wybierz życie”. Ostatnim razem była prezentowana dwa lata temu na placu przed konkatedrą i została zniszczona. Teraz na dziedzińcu przed klasztorem w Rozwadowie wystawili ją Kapucyni i ostrzegają, że ekspozycja jest monitorowana.

Plansze z martwymi płodami po aborcji, przywiózł z Rzeszowa Jacek Kotula, prezes Stowarzyszenia „Contra In Vitro”, którego braciszkowie zaprosili na niedzielną prelekcję. Wkrótce po niej, na forach internetowych rozgorzała prawdziwa walka na słowa zwolenników i przeciwników przerywania życia.

W Internecie są gorsze obrazy, a nikt komputera nie wyłącza

- O, nie! Teraz szerokim łukiem będę omijać klasztor – zadeklarowała „Aśka”. Zaraz sypnęły się na nią gromy, że „wystawa najbardziej bulwersuje tych, co i tak szerokim łukiem omijają kościoły”. Od razu oberwało się pos. Tomaszowi Kamińskiemu (SLD), który już raz zaciągnął Kotulę przed oblicze sądu, ale niewiele to dało.

Taka słowna przepychanka w sieci, cieszy zapewne organizatora wystawy, który podczas prelekcji nie krył, że wystawa ma bulwersować i wstrząsać sumieniem. Przed ekspozycją nie ma tłoku, bo stoi z dala od pieszych ciągów komunikacyjnych. Ludzie oglądają ją głównie przed, albo po mszach. Najdokładniej chyba młodzież, która w przyklasztornych salach rozwija swoje zainteresowania. – Jak ktoś chce, to w Internecie znajdzie jeszcze gorsze obrazki i wątpię, by od razu wyłączał komputer – powiedział nam ok. 15-letni chłopak.

jam

do “Te sceny mają bulwersować”

  1. gosc

    nadal nie rozumiem co ma wspolnego ivf z aborcja ..to ktos niedouczony musi wiazac te 2 sprawy ..
    aborcja ton zabijanie juz poczetych dzieci w lonie matki a ivf -DAJE ZYCIE I KAZDA KOMORKA I ZARODEK DLA DANEJ NIEPLODNEJ PARY JEST WART ZLOTO !!!! jestem mama blizniat ur z ciazy po ivf -po 15 latach czekania i i jestem BOGU wdzieczna za ten dar zycia -mialam 3 zarodki o ktore drzalam kazdego dnia aby przezyly -niektore umieraja mimo drogich pozywek zeby zyly i wzielam wszystkie 3 i mamy bliznieta wiec o co chodzi temu komus zeby wiazac te dwie -bardzo odmienne sprawy …niech si edouczy a potem wypowiada na temat leczenia i ivf ,a wogole dlaczego najglosniej wolaja przeciwko ci ktorzy nie maja problemow z prokreacja ????? punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia -wiec zastanowcie sie co mowicie bo kiedys wasze dzieci moze spotkac ten problem i jedyna droga bedzie ivf aby byc najszczesliwszym rodziecem na swiecie….opamietajcie sie i pomyslcie chwile o tych ktorzy cierpia z powodu niemoznosci zajscia w ciaze i ur dziecka…co czuja gdy wszystkie drogi sa zamkniete ,oao stawia wymagania a wy nie chcecie aby leczenie ktore SAMI SOBIE OPLACAMY bylo zabronione gdy we wszytstkich krajach nawet najciemniejszych jest dozwolone i dofinansowywane aby bylo wiecej obywateli w kraju ktorzy pewnie kiedys na wasze emerytury beda pracowac -ci ktorych tak nie chcecie

  2. bramkarz

    W tej wystawie zawarta jest cała prawda o zabijaniu nienarodzonych i nie ma innej drogi dla człowieka jak tylko postawa TAK ŻYCIU A Pan poseł Kaminski to wyjątkowy cynik – bo jak inaczej tłumaczyć fakt tego co on robi w tej sprawie

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.