Teatr im. W. Siemaszkowej. “Szalone nożyczki”- premiera

W salonie fryzjerskim zostaje zamordowana znana pianistka. Wszystko, co dzieje się dalej, zależy od publiczności. To ona wpłynie też na zakończenie przedstawienia.

Ten niezwykły spektakl reżyseruje Marcin Sławiński, autorem scenografii jest Wojciech Stefaniak, a kostiumów Agnieszka Wajda. Na scenie zobaczymy Annę Demczuk, Beatę Zarembiankę, Aleksandra Janiszewskiego, Grzegorza Pawłowskiego, Kornela Pieńko, Marka Kępińskiego

Marcin Sławiński, reżyser:
- Nieprzełożony jeszcze z angielskiego scenariusz był dla mnie zupełnie niezwykły, frapujący. Ale czy to się da zrobić? W Ameryce to hit, ale u nas? I wtedy moje niemęskie obawy rozwiała dzielna kobieta, dyrektor łódzkiego Powszechnego, Ewa Pilawska. Zdecydowała: robimy! Wycieczka do Waszyngtonu, gdzie spektakl “Shear Madness” był od wielu sezonów grany, obserwacja reakcji publiczności, wlała w moje serce otuchę, którą potem starałem się przekazać aktorom. Oni z kolei pomogli mi przy adaptacji i powstała prapremierowa, polsko-łódzka wersja, wyraźnie różniąca się od oryginału, ale równie dobrze funkcjonująca.

Kornel Pieńko, aktor grający Tonia: – Marzyłem, żeby wykreować tę rolę. Mój Tonio jest przede wszystkim artystą – lekko infantylnym, ale w uroczy, ujmujący sposób. Mój Tonio, mam nadzieję, wzbudzi wśród widzów sympatie, rozbawi, a może nawet i wzruszy. Wszyscy pracujemy nad tym, aby w inteligentny i subtelny sposób zmierzyć się i pokazać widzom, czym jest komedia kryminalna. Zapewniam, że zabawa będzie znakomita.

Repertuar:
Edukacja Rity – pt. – godz. 18, niedz. – godz. 19
Szalone nożyczki – pt. – godz. 19 (spektakl przedpremierowy), sob. – godz. 19 (premiera), niedz. – godz. 19.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.