Teatr Maska – widowiska dla dzieci

Janosik. Naprawdę prawdziwa historia. Fot. Materiały prasowe

Ten weekend upłynie w rzeszowskim Teatrze Maska pod znakiem nowego spektaklu “Janosik. Naprawdę prawdziwa historia”. Premiera w sobotę 31 marca. W niedzielę spektakl grany jest jak zwykle o godz. 16.30.

Historia legendarnego zbója, Janosika, który rozdawał biednym to, co zrabował bogatym, oraz pewnego Łowcy, wynajętego przez murgrabiego i biskupa, celem złapania Janosika. Łowca zabiera się do dzieła nowocześnie, naukowo i metodycznie. W swojej pogoni za Janosikiem wykorzystuje psychologię, kamuflaż, przenika też do bandy sławnego rabusia. Wkrótce okazuje się jednak, że nic w tej historii nie jest takie, jak mogłoby się wydawać, a mieszkańcy okolicy mają znacznie groźniejszego przeciwnika niż Janosik i jego banda.

Spektakl uświadamia widzom, że dobro nie zawsze nosi białe szaty, zła nie zaznacza czarny kapelusz, a na rzeczywistość i legendy o zbójach czy współczesnych superbohaterach zawsze warto patrzeć krytycznie.

W sztuce autorstwa Michała Walczaka i w reżyserii Jacka Malinowskiego wystąpią m.in.: Marta Bury, Kamil Dobrowolski, Jadwiga Domka, Kamila Korolko, Robert Luszowski  Przedstawienie jest przygotowane z myślą o widzach od 10. roku życia.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.