TEATR MASKA – widowiska dla dzieci

Fot. Materiały prasowe
W najbliższą niedzielę, 11 grudnia o godz. 16.30, Teatr Maska zaprasza na spektakl “Tygrys Pietrek”. Przed przedstawieniem istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Lalek Teatralnych.

O czym jest sztuka? Jej bohater to tytułowy, Mały Tygrys, który boi się wszystkiego: huku i trzasku piorunów, chmur, a nawet… brzęczenia muchy. Zaniepokojona tym faktem Mama Tygrysica postanawia wraz z innymi Tygrysami pokazać malcowi, co to jest strach i skąd się bierze odwagę. Kreują różne światy, wcielają się w różne postacie, stawiają przed Pietrkiem rozmaite zadania, a wszystko to dzieje się w jednym miejscu – w cyrku, przy sznurach z praniem. Przy pomocy dziecięcej wyobraźni Mały Tygrys odbywa niezwykłą podróż, gdzie doświadcza rozmaitych rodzajów odwagi.

Przejrzysta fabuła, dowcipny tekst, zabawne sytuacje, śmieszne kostiumy i żywiołowa gra aktorska sprawiają, że przedstawienie staje się teatrem familijnym. Warto objerzeć. Sztuka jest adresowana do pociech od 4. roku życia.

Nie tylko w niedzielę są grane sztuki dla dzieci, które uczą i bawią. Oto, co Maska ma w repertuarze w dniach 9-15 grudnia:

piątek, godz. 9.00, “Gwiazdka pana Andersena”
niedziela, godz. 16.30, “Tygrys Pietrek”
wtorek, godz. 9.00, “Gwiazdka pana Andersena”
środa, godz. 9.00, “Gwiazdka pana Andersena”
czwartek, godz. 9.00, “Gwiazdka pana Andersena”

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments