TEATR MASKA – widowiska dla dzieci

"Tygrys Pietrek" Fot. Archiwum

Scena najmłodszych

W najbliższą niedzielę, 27 listopada o godz. 16.30, Teatr Maska zaprasza na spektakl “Nieznośne słoniątko”. Przed niedzielnym przedstawieniem istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Lalek Teatralnych (od godz. 15.30 do 16.15).

O czym jest bajka?

“Skąd wziął się w górze deszcz? Dlaczego słoń ma krótszą szyję niż żyrafa?” – to tylko parę z niekończącej się listy pytań nurtujących małe słoniątko. Ale jak tu nie pytać o wszystko, kiedy chce się poznać tajemniczy i intrygujący świat? Przecież ten tylko znajdzie odpowiedź, kto będzie jej szukał!  Ciągłe pytania małego słoniątka męczą dorosłych. Irytuje ich dociekliwość malca. Dlatego pewnego dnia, małe słoniątko postanawia samo coś odkryć…  Jak skończy się historia małego śmiałka? Ten spektakl dzieci będą śledzić z zaciekawieniem i uśmiechem na ustach, a dorośli być może popatrzą z przymrużeniem oka na najmłodszych, zadających dziwne pytania i zapamiętają, że nie ma głupich pytań. Są tylko głupie odpowiedzi.

W nadchodzącym tygodniu zapraszamy najmłodszych widzów na spektakl „Tygrys Pietrek”:
29 listopada, godz. 9.00
30 listopada, godz. 9.00
1 grudnia, godz. 9.00, 11.00
2 grudnia, godz. 9.00

Mały Tygrys boi się wszystkiego. Boi się huku i trzasku piorunów, gradu, chmur, boi się mroku i blasku, a nawet brzęczenia muchy. Zaniepokojona tym faktem Mama Tygrysica postanawia wraz z innymi Tygrysami pokazać malcowi, co to jest strach i skąd się bierze odwagę. Kreują różne światy, wcielają się w różne postacie, stawiają przed Pietrkiem rozmaite zadania, a wszystko to dzieje się w jednym miejscu – w cyrku, przy sznurach z praniem.

Operowa rewelacja

RZESZÓW. Uczestnik półfinałów programu „Mam Talent”, gość specjalny jednego z odcinków „Niani” już 3 grudnia o godz. 18 w Teatrze Maska. W ten jedyny wieczór Czesław Jakubiec postara się udowodnić, że muzyką klasyczną można się bawić. KABARET TENOR to program oparty na wybuchowym połączeniu dwóch wydawać mogłoby się odległych światów opery i kabaretu. Nieprzypadkowo ocenia się go jako „operową rewelację sezonu kabaretowego”. Bilety do nabycia w Trasie Podziemnej w cenie 35 zł. Informacja pod nr tel. 505-095-400.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments