Teatr

Murzyn (może odejść)” - Sztuka w reżyserii Remigiusza Cabana. Występują: Magdalena Kozikowska-Pieńko, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Jagoda Pietruszkówna, Beata Zarembianka, Robert Chodur.

Uczta dla oka i ucha
RZESZÓW. Już w trakcie tego weekendu ruszają 50. Rzeszowskie Spotkania Teatralne, które potrwają  niemal do końca miesiąca. Na rzeszowskiej scenie Teatru im. W. Siemaszkowej gościnnie zagrają teatry z Warszawy, Krakowa, Koszyc.

Spotkania zainauguruje popis naszych miejscowych aktorów z Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, sztuką „Murzyn (może odejść)” – 5 XI (sobota) godz. 18.00 i 6 XI (niedziela) godz. 18.00

Następnie zagrają:
12 XI (sobota), godz. 17.00 i godz. 20.00, Teatr Ateneum w Warszawie – “Trash Story”
13 XI (niedziela) godz. 16.30 i godz. 19.00 ,Teatr Narodowy w Koszycach – „Janosik”(spektakl taneczny)
18 XI (piątek), godz. 19.00, 19 XI (sobota), godz. 19.00, Teatr Stary w Krakowie – „Król umiera, czyli ceremonie”
27 XI (niedziela), godz. 16.00 i godz. 19.00, Teatr Polonia w Warszawie – „Przygoda”.

Pozostały repertuar Teatru im. W. Siemaszkowej:

W sobotę i niedzielę na małej scenie o godz. 19 – „Ławeczka”
We wtorek, środę i czwartek o godz. 11 na dużej scenie „Pan Tadeusz”
W czwartek o godz. 19 na małej scenie „Mój boski rozwód”

Filipek i Baba Jaga w Masce
RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 6 listopada o godz. 16.30, Teatr „Maska” zaprasza na spektakl „Filipek i Baba Jaga” w reżyserii Olega Żiugżdy. W przedstawieniu są motywy z „Pinokia”, „Jasia i Małgosi” czy „Paluszka”. Pomysłowy chłopiec uczy rozwiązywania problemów sprytem i zaradnością. Oto zarys fabuły: Dawno, dawno temu żyli sobie dziad i baba. Pewnego dnia mężczyzna przyniósł kobiecie kawałek drewna, który niespodziewanie ożył i stał się małym chłopcem, Filipkiem. Filipek wniósł szczęście w życie staruszków. Beztroska nie trwała jednak długo. Baba Jaga, rozzłoszczona tym, że ktoś ośmielił się łowić ryby w jej stawie, postanowiła zjeść Filipka na obiad. W jaki sposób uda się chłopcu wyjść z kłopotów? W sztuce grają: Jadwiga Domka, Kamila Korolko, Tomasz Kuliberda, Andrzej Piecuch. Przed przedstawieniem istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Lalek Teatralnych (od godz. 15.30 do 16.15).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments