Tego jeszcze nie było! Woda w mieście tańsza niż na wsi

Woda w kranach będzie taka sama, ale jej cena będzie różna. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Z jakiej racji Kowalski z bloku ma płacić mniej, niż Kwiatkowski w domu jednorodzinnym? – pytają przeciwnicy wprowadzenia oddzielnej ceny wody dla bloków. 

Od nowego roku cena wody dla bloków będzie niższa od tej, która dotrze do budynków jednorodzinnych. – Nie zgadzamy się na takie dzielenie mieszkańców na miasto i wieś – komentuje Krzysztof Wilk, szef klubu radnych “Razem dla Rozwoju Gminy”. – No bo z jakiej to racji Kowalski z bloku ma płacić mniej, niż Kwiatkowski w domu jednorodzinnym? Przecież konsumpcja wody w obu przypadkach jest taka sama.

Oddzielna cena wody dla bloków została wprowadzona na wniosek zarządców kolbuszowskich budynków wielorodzinnych. Wprowadzenie jej argumentowano kosztami, jakie te instytucje ponoszą tytułem obsługi i rozliczeń własnych wodomierzy.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Paweł Galek

do “Tego jeszcze nie było! Woda w mieście tańsza niż na wsi”

 1. Bonifacy Krufka

  Woda powinna być rozliczana w tej samej cenie – rozliczenie z dostawcą następuje na głównym wodomierzu przy przyłączu budynku, nieważne czy jedno czy wielorodzinnego.
  A to że w S-ni Mieszkaniowej trxzeba z tego głównego licznika odjąć zsumowane odczyty podliczników w mieszkaniach, a różnicą która niewątpliwie wystąpi oraz kosztami rozliczenia obciążyć mieszkańców tto sprawa S-ni i mieszkańców.

 2. podatnik

  Jak z tego wynika zarzad spolki ktora dostarcza wode do domow w Kolbuszowej nie ma odpowiednich kwalifikacji do pelnienia tych obowiazkow.
  Wynika z tego ze ludzie sprawujacy te obowiazki sa albo figurantami od brania poborow albo zajmuja te stanowiska po znajomosciach prawdopodobnie partyjnych jako ze nie maja ani wyksztalcenia ani doswiadczenia w wykonywaniu swych obowiazkow pracowniczych !!

 3. Antyzgrzyt

  Widać jasno, że zarządcy kolbuszowskich budynków roszczą sobie prawo do dóbr naturalnych. Cóż za wspanili ludzie!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.