Telewizję publiczną rozliczy Bruksela

Polacy nie chcą płacić abonamentu, bo uważają, że TVP nie wypełnia żadnej misji, więc pieniądze jej się nie należą. Może się okazać, że wkrótce takie samo zdanie, jak telewidzowie, będzie miała Komisja Europejska. Fot. Wit Hadło

KRAJ, PODKARPACIE. Czy TVP wydaje wpływy abonamentowe zgodnie z prawem

Komisja Europejska wkrótce wyda ostateczną decyzję w sprawie TVP. Od 2006 roku bada ona, czy telewizja publiczna wydaje wpływy abonamentowe zgodnie z prawem. To byłaby bardzo ważna informacja dla Polaków. Zarząd TVP narzeka, że ludzie nie płacą abonamentu, a telewidzowie pytają za co mają uiszczać takie opłaty, skoro telewizja z Woronicza od dawna nie wypełnia już misji publicznej.

Pieniędzy z abonamentu TVP potrzebuje na opłacenie “gwiazd” i pokrycie wynagrodzeń dla tysięcy pracowników, których w TVP jest za dużo. Komisja Europejska informuje, że sprawdza, czy pomoc publiczna w postaci abonamentu jest zgodna z prawem. Czy publiczna TV będzie musiała oddać 600 mln zł, które pochodzą z wpływów abonamentowych, czas pokaże.

Zdecydowana większość obywateli (w kraju jest ponad 4,2 mln abonentów ze zgłoszonymi odbiornikami) nie płaci abonamentu, a taką daninę wpłaca tylko 1,3 mln osób. Na Podkarpaciu powinno opłacać abonament 2006 tys. osób, ale regularnie płaci tylko 106 tys. mieszkańców naszego regionu.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest bardzo pazerna na opłaty abonamentowe i dotąd próbowała na różne sposoby zmusić Polaków do spłaty zaległości. Pieniądze mieli ścigać listonosze, “poborcy” z urzędów skarbowych, a nawet abonament maił być ściagany wraz z rachunkiem za prąd.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Komisja Europejska nakaże Polsce wprowadzenie zmian w prawie, bo ustawa radiowo-telewizyjna wciąż nieprecyzyjnie określa misję TVP.

Mariusz Andres

do “Telewizję publiczną rozliczy Bruksela”

 1. robert

  wiecie jak sie pracuje w tv rzeszów? w ubiegłym roku byłem świadkiem jak na basen w głogowie do zrobienia któtkiego wywiadu z kierowniczką przyjechało 5 słownie: PIĘĆ osób. Panie :Ilona Małek, Beata Wolańska oraz trzech mężczyzn…….

  przerost zatrudnienia ewidentny

 2. panjappa

  Zakodować sygnał.
  Zobaczymy ilu i kto zapłaci za dekoder telewizji publicznej.

 3. teresa

  Będziemy płacić abonament , jeżeli bedziemy mieć wpływ na program telewizyjny i wolna telewizję.
  W tej chwili to partie walczą o medialna socjotechnikę w dotarciu do mózgu telewidza i zrobienie z niego bezmyślnej maszynki do glosowania .
  I tak się dzieje…
  Mamy przykład ostatnich wyborów ……..Poslowie głosuja jak chca nie licza sie teraz z wyborcami .
  Mamy przykład ostatnio przegłosowanej „ustawy 67″

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.