Termin remontu placu Śreniawitów niepewny

Mieszkańcy oczekują jak najszybszego remontu placu. Fot. Wit Hadło

Mieszkańcy oczekują jak najszybszego remontu placu. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Przebudowa jednego z głównych węzłów komunikacyjnych znowu się opóźni.

Niestety, spełniły się nasze przewidywania, że remont placu Śreniawitów nie rozpocznie się do zakończenia wakacji, a więc wtedy, kiedy jest blisko o połowę mniejszy ruch. Tym samym czeka nas prawdopodobnie paraliż komunikacyjny w centrum Rzeszowa, o czym mówią także sami kierowcy. Kiedy rozpocznie się remont? – Czas potrzebny na wykonanie prac wydłużyliśmy do 12 października – mówią nam miejscy urzędnicy.

To już drugi przetarg unieważniony ze względu na zbyt wysokie oferty. Urząd Miasta przewidział na remont 1 mln zł, a oferty potencjalnych wykonawców były wyższe. Do drugiego konkursu przystąpił tylko Starbag. Firma zaproponowała 1,6 mln zł. Urzędnicy nie zamierzają zwiększyć budżetu przeznaczonego na remont placu. – Liczymy na to, że zgłoszą się inni wykonawcy, którzy zaproponują niższą kwotę – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg powiedział nam, że w piątek, 11 sierpnia, zostanie ogłoszony kolejny przetarg. – Otwarcie ofert nastąpi 21 sierpnia, natomiast podpisanie umowy 4 września – informuje Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

- Czas potrzebny na wykonanie prac wydłużyliśmy do 12 października. Co ważne, mogą one być wykonywane wyłącznie od 18 do 6, poza godzinami szczytu – mówi dyrektor MZD.

Przedsięwzięcie będzie się wiązało jednak z dużymi utrudnieniami dla kierowców. Nie wyobrażają sobie oni remontu, kiedy w mieście będzie wyższe natężenie ruchu. – Prace powinny być wykonane na wakacjach, a nie kiedy do miasta wrócą uczniowie i studenci – oceniają kierowcy. – Ograniczenie czasu pracy niewiele tu pomoże. W ciągu dnia utrudnienia pozostaną, bo przecież drogi nadal będą rozkopane, a z ulic nie zniknie ciężki sprzęt.

Urząd Miasta zapewnia, że remont nie potrwa długo. – To jest kwesta 2 tygodni, bo inwestycja nie jest skomplikowana – obiecuje Chłodnicki.

Mimo wszystko mieszkańcy Rzeszowa nie mogą być pewni, czy urzędnikom uda się doprowadzić do przebudowy jesienią. – Nie wykluczamy, że kolejny raz zgłosi się do nas firma, która zaoferuje cenę zaporową – przyznaje Chłodnicki.

WK

do “Termin remontu placu Śreniawitów niepewny”

 1. Antykomuch

  Jak wszystko co się dzieje w tz. innowacyjnym mieście rządzonym przez tz.innowacyjnego prezydenta lat 77 (innowacyjności nauczył się w innowacyjnym PZPRze)

  • Adam

   Jak widać dobrze się nauczył ,skoro rozwinął miasto do miana metropolitarnego . Co z tego że ma tyle lat, ty możesz takiego wieku nie dożyć a jak dożyjesz to pod siebie będziesz robił.

   • ROMAN

    Człowieku no co ty bredzisz jaka metropolia – czy Ty byłeś w jakiejś metropoli czy w niej mieszkałeś przestań bredzić : do metropoli to Przyjacielu brakuje ” lat świetlnych ”
    Przykłady : brak ” Ringów ” drogowych dookoła miasta – grzebią w ziemi/ transpoert – autobusy z jaką częstotliwością kursują / drogi i ulice poza centrum / cała infrastruktura w dzielnicach – poza centrum / studzienki w jezdniach / niewłaściwe wydawanie pieniędzy publicznych – nie na to co istotne / brak parkingów przy wjeździe do miasta / brak parkingów przy szpitalach czy przychodniach – i wiele jeszcze innych aspektów które powodują że Rzeszów to nie metropolia to dopiero podrygi bo poniektóre nowinki : wodotrysk/ deptak/ iluminacje/ jeszcze metropoli nie czynią to tylko puder posypany aby zatuszowac to co istotne

    • Adam

     W rankingach miasto zajmuje zawsze czołowe pozycje . Te marne przykłady które podałeś są żałosne, co masz do dróg i ulic poza centrum. W mieście co roku wykonywanych jest setki inwestycji w których wiele dotyczy rozbudowy dróg. Ja wiem że każdy chciałby pchać wózek w swoją stronę i mieć super drogę prowadzącą do jego domostwa , ale tak nie ma nawet w najdoskonalszym mieście.
     Brak parkingów przy szpitalach czy przychodniach ??? W jaki sposób miasto miałoby wybudować parkingi na terenie szpitalnym , które są wojewódzkie bądź należą do prywatnych właścicieli jak choćby nawet te przychodnie.
     Co ma piernik do wiatraka na temat fontanny multimedialnej , iluminacji – podajesz marny przykład inwestycji które zostały wykonane z myślą upiększenia miasta.
     Niewłaściwe wydawanie pieniędzy publicznych ?? masz jakieś zastrzeżenia , to jest poważny zarzut !!!
     Bo jeżeli masz dowody to trzeba je złościć do organów ścigania ,jeżeli natomiast nie masz i wypisujesz tylko fanaberie bo jedna z druga inwestycja nie spodobała ci się to będziesz pociągnięty do odpowiedzialności prawnej.

 2. Bodo

  Oj tam Oj tam kolarze już przejechali to urzędasy mają czas do przyszłego roku. To przecież kolarze zwrócili uwagę Ferencowi że droga tam jest nie równa . Nie pamiętacie ?

 3. ROMAN

  No fajnie a po co tyle czekać co ?
  Przetarg 11-08/ otwarcie ofert 12-08/podpisanie kontraktu z wykonawcą 14-08/ rozpoczęcie robót 16.08- zamknięcie węzła 17.08 do 21.08 godz 6,00 – praca 24- na 24
  16.08. ; 7.00 uroczyste otwarcie po remoncie ; szarfy/ bla-bla-bla/ pokropek 8.00 samochody wpuszczone na plac
  Ratuszowi urzędnicy tak się robi remonty w cywilizowanym świecie tu jest głęboka Azja dlatego bedziecie się srać z tą robota do października a jest przypominam sierpień – do wietrzenia ratusz i to już z takim dziadostwem trzeba raz na zawsze skończyć i to szybko bo drepczemy w miejscu a Oni pierdzą w taborety biorą kase i pletą banialuki

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.