Terroryzm a prawa człowieka

Od lewej: prof. H. Zięba - Załucka, dr M. Milczanowski oraz kpt. Artur Bogacz. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zorganizowała w poniedziałek (10 bm.) seminarium „Terroryzm a prawa człowieka”.

Eksperci dyskutowali o różnych metodach zwalczania terroryzmu w kontekście poszanowania praw człowieka m.in. poprzez pryzmat arabskiej rewolucji i zróżnicowanej kontroli na lotniskach. Podczas spotkania odbyła się też promocja książki “Terroryzm a prawa człowieka” pod red. prof. zw. dr hab. Haliny Zięby-Załuckiej i gen. bryg. rez. dr. inż. Tomasza Bąka.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach VI Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, w 64 rocznicę uchwalenia przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

– To jedno z najważniejszych osiągnięć ONZ, które dotyczy poszanowania człowieczeństwa i godności ludzkiej. Chodzi o III generację praw człowieka. Zawierają one m.in. prawo do życia, wolności wyznania, zakaz tortur, ale też prawa ekonomiczne, socjalne, kulturowe, a nawet solidarność i braterstwo – wyjaśnia prof. dr hab. Halina Zięba – Załucka z Katedry Prawa Administracyjnego WSIiZ.

ga

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
katolik z faryizaSłuchaczdr rehabilitowany /2x/ROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
katolik z fary
Gość
katolik z fary

Pisze o dostepie byle kogo do mediow publicznych. Nikt nie neguje wiary w Boga i wartosci chrzescijanskich. Domagamy sie jednak tego aby to wszystko dzialo sie na forum mediow katolickich a nie na forum publicznym. Powodem tego jest to ze zyjemy w panstwie demokratycznym i wedlug zasad demokracji wyznawcy innych religi zaczna domagac sie TAKIEGO SAMEGO DOSTEPU do mediow publicznych. Dojdzie do tego ze arabstwo zarzada sprawozdan z ich nabozenstw i pielgrzymek na forum gazet i telewizji a panstwo nie bedzie mialo prawa im tego odmowic. Dlatego zadamy aby cala ta nasza chrzescijaska debata przeniosla sie na forum mediow katolickich… Czytaj więcej »

iza
Gość
iza

W socjalizmie na hasło: Dzień Praw Człowieka
znany był odzew:
Znamy tego człowieka (chodziło o I sekretarza PZPR).

A jak jest teraz? Nie wierzę, aby chodziło o każdego z nas szarych obywateli.

ROMAN
Gość
ROMAN

rezolucje – konferencje- obrady spotkania – życie sobie a szarość dnia codziennego sobie
-handel ludźmi/ prostytucja/ niewolnicza praca to najbardziej lukratywny interes w Europie zysk kilka miliardów euro rocznie / liczba ofiar rośnie co 50 % rocznie
-dziennie 2000 kobiet i dzieci jest sprzedawanych by świadczyć usługi seksualne
-obecnie 27 milionów ludzi na świecie to niewolnicy
-zysk w skali świata to 12 miliardów dolarów rocznie
– ciekawe jakie jest rezime końcowe tego seminarium ?

dr rehabilitowany /2x/
Gość
dr rehabilitowany /2x/

Guantanamo – światynią praw człowieka.
Polskich Ośrodków nie było. Nie istniały.
Te tematy też poruszano czy przez roztargnienie zapomniano?

Słuchacz
Gość
Słuchacz

Poruszano – i to krytycznie; obok sali, w której odbywało się to seminarium, młodzi ludzie pisali listy z inspiracji Amnesty International – także do prezydenta USA w sprawie więźnia z Guantanamo; słuchacz