Terroryzm a prawa człowieka

Od lewej: prof. H. Zięba - Załucka, dr M. Milczanowski oraz kpt. Artur Bogacz. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zorganizowała w poniedziałek (10 bm.) seminarium „Terroryzm a prawa człowieka”.

Eksperci dyskutowali o różnych metodach zwalczania terroryzmu w kontekście poszanowania praw człowieka m.in. poprzez pryzmat arabskiej rewolucji i zróżnicowanej kontroli na lotniskach. Podczas spotkania odbyła się też promocja książki “Terroryzm a prawa człowieka” pod red. prof. zw. dr hab. Haliny Zięby-Załuckiej i gen. bryg. rez. dr. inż. Tomasza Bąka.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach VI Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, w 64 rocznicę uchwalenia przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

- To jedno z najważniejszych osiągnięć ONZ, które dotyczy poszanowania człowieczeństwa i godności ludzkiej. Chodzi o III generację praw człowieka. Zawierają one m.in. prawo do życia, wolności wyznania, zakaz tortur, ale też prawa ekonomiczne, socjalne, kulturowe, a nawet solidarność i braterstwo – wyjaśnia prof. dr hab. Halina Zięba – Załucka z Katedry Prawa Administracyjnego WSIiZ.

ga

do “Terroryzm a prawa człowieka”

 1. katolik z fary

  Pisze o dostepie byle kogo do mediow publicznych.
  Nikt nie neguje wiary w Boga i wartosci chrzescijanskich.
  Domagamy sie jednak tego aby to wszystko dzialo sie na forum mediow katolickich a nie na forum publicznym.
  Powodem tego jest to ze zyjemy w panstwie demokratycznym i wedlug zasad demokracji wyznawcy innych religi zaczna domagac sie TAKIEGO SAMEGO DOSTEPU do mediow publicznych.
  Dojdzie do tego ze arabstwo zarzada sprawozdan z ich nabozenstw i pielgrzymek na forum gazet i telewizji a panstwo nie bedzie mialo prawa im tego odmowic. Dlatego zadamy aby cala ta nasza chrzescijaska debata przeniosla sie na forum mediow katolickich do ktorych to arabstwo nie bedzie mialo dostepu !! Tu chodzi i nasze bezpieczenstwo aby w przyszlosci nikt nie doprowadzil do walk na ulicach naszych miast w Polsce, nie rzucal bomb i nie strzelal do niewinnych ludzi z kalachow jak to robia araby w innych krajach ! Teroryzm arabski walczy u siebie, ale tez w Hiszpani, Francji, we Wloszech, Wielkiej Brytani, Szwecji (morderstwo Olafa Palme), Izraelu, USA, Australi, Indiach, w Afryce (wysadzajac ambasady) i innych krajach strajac sie zawladnac calym swiatem. Czy chcecie aby w razie odmowy dostepu do Polskich mediow terrorysci arabscy podkladali bomby i strzelali do ludzi w Polsce ?
  Sprawa jest calkiem realna. Czy chcecie tego samego w Polsce ? Ja nie chce aby tak sie stalo !!

 2. iza

  W socjalizmie na hasło: Dzień Praw Człowieka
  znany był odzew:
  Znamy tego człowieka (chodziło o I sekretarza PZPR).

  A jak jest teraz? Nie wierzę, aby chodziło o każdego z nas szarych obywateli.

 3. ROMAN

  rezolucje – konferencje- obrady spotkania – życie sobie a szarość dnia codziennego sobie
  -handel ludźmi/ prostytucja/ niewolnicza praca to najbardziej lukratywny interes w Europie zysk kilka miliardów euro rocznie / liczba ofiar rośnie co 50 % rocznie
  -dziennie 2000 kobiet i dzieci jest sprzedawanych by świadczyć usługi seksualne
  -obecnie 27 milionów ludzi na świecie to niewolnicy
  -zysk w skali świata to 12 miliardów dolarów rocznie
  - ciekawe jakie jest rezime końcowe tego seminarium ?

  • dr rehabilitowany /2x/

   Guantanamo – światynią praw człowieka.
   Polskich Ośrodków nie było. Nie istniały.
   Te tematy też poruszano czy przez roztargnienie zapomniano?

   • Słuchacz

    Poruszano – i to krytycznie; obok sali, w której odbywało się to seminarium, młodzi ludzie pisali listy z inspiracji Amnesty International – także do prezydenta USA w sprawie więźnia z Guantanamo; słuchacz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.