Tiry z piaskiem niszczą lokalne drogi

Tak wygląda zniszczona nawierzchnia.

MARKOWIZNA, TURZA. Kilkadziesiąt ciężarówek z ponad 1500 tonami piasku zniszczyło drogę i pobocze

– Ludzie! Ratujcie, tiry niszczą nasze drogi i pobocza, blokują ruch, a wszystko to nielegalnie – bulwersują się wściekli na bezprawie mieszkańcy Markowizny i Turzy (gm. Sokołów Młp.).

W miniony poniedziałek i wtorek dziesiątki tirów wywoziło piasek najprawdopodobniej pod budowę drogi ekspresowej nr 19. Obładowane ciężarówki korzystając bez pozwolenia z drogi powiatowej, zniszczyły jej nawierzchnię i rozjeździły pobocze. O całym zajściu mieszkańcy zaalarmowali władze. Zainterweniowała policja, urząd gminy i sołtysi obu wsi. Prawdpodobnie zostanie wszczęte kilka postępowań o zniszczenie mienia.

Więcej w Super Nowościach.

Katarzyna Pękala

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca
kierowca
9 lat temu

jak jest kopalnia to droga powinna być tak wykonana żeby kilka samochodów jej nie rozwaliło a nie zawsze wina kierowcy jest bo on jedzie umowa z kopalnia powinna być tak napisana ze do niego należy utrzymanie drogi w stanie przejezdnym a na koniec pozostawienie jej w takim stanie jaki zastał, najlepiej puścić jakiegoś lepiaka żeby najtaniej na błocie zrobić drogę a potem postawić znak na 2,5 ton i jest ok

bodzio
bodzio
9 lat temu

poszło tylko 170 ładunków. zazdroscicie facetowi co ma interes. zapytajcie sie ile dał na droge ta polna, a kopalnia i tak bedzie.

Kaman
Kaman
9 lat temu

Ale porażka, co za zacofanie na tej wsi panuje!!! A gdzie sołtys/wójt??? Nie może im przemówić do rozumu?? Chyba najmądrzejszy powinien być??? Za jajka go wybrali, czy co??? Zgadzam się, zakazać im wjazdu na budowane drogi -niech się tłuką polnymi!

mario
mario
9 lat temu
Reply to  Kaman

Drogi w tym tez chodniki sa budowane pod pewne przewidywane obciążenie.
gdy wpuścić tam dużo większe obciążenie droga ,chodnik ulega zniszczeniu.
………………….
te duże sam. beda jeżdzić powiedzmy kilka tygodni czy miesięcy zrujnują ,odjadą
a potem lokalni uzytkownicy jak dojada do tych cudownych autostrad?
Będą nimi jeździć tylko TIRy za wschodnią granicę?

Poruszona
Poruszona
9 lat temu
Reply to  mario

Juz odpowiadam P.MARIO. Bryczkami dojada, bryczkami.

ABBA
ABBA
9 lat temu

Szkoda, że w okolicznycznych miejscowościach tiry częściej jeżdżące nie niszczą dróg, tylko wieś Markowizna jest poszkodowana po kilku dniach prac.
Ciekawe tylko o co tu chodzi?? Ale jak wiadomo powszechnie, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ………..!!!!!! a i jeszcze o układy (równie ważne!!!!)

Poruszona
Poruszona
9 lat temu

APEL DO KIEROWCOW !!! :
Panowie („Tirowcy” niszczacy „Markowska droge expresowa”) bierzcie piach i szybko uciakajcie, bo Was widlami(chlopy) i grabiami(baby) potraktuja! A ponoc „Gosc w dom, Bog w dom”

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Popieram przedmówce, tym bardziej iż znam sytuacje i opisany „koszmar” ma niewiele wspólnego z prawdą.

Kieorwca
Kieorwca
9 lat temu

Jasne. Najlepiej protestować przeciw wszystkiemu i wszystko mieć za zła. Mieszkańcom Markowizny i Turzy zakaz wjazdu na autostradę i ekspresową po ich wybudowaniu. Niech gniją w swoich kurnych chatach dziady i niech protestują.

Sz.W.
Sz.W.
9 lat temu
Reply to  Kieorwca

mieszkańcy tych miejscowości częściej będą korzystać z tych lokalnych, niszczonych właśnie dróg niż z autostrady dlatego tak bardzo zależy im na tych drogach. Większość z nich jadąc do pracy, sklepu, kościoła czy rodziny mieszkającej np w sąsiednich miejscowościach nie będzie przecież wjeżdżać na autostradę. W swoim najbliższym otoczeniu chciałbyś mieć drogi dobre czy dziurawe i zniszczone? Budowa autostrad jest bardzo ważna ale nie kosztem ludzi mieszkających w jej pobliżu.

Na temat „gnicia w kurnych chatach” nie będę się wypowiadał.