Tłumy turystów na planie Ojca Mateusza

Ekipie filmowej na każdym kroku towarzyszy tłum zainteresowanych i fanów serialu. Fot. Bogdan Myśliwiec

SANDOMIERZ. Po pięciu dniach wytężonej pracy przy zmiennej pogodzie ekipa “Ojca Mateusza” zakończyła zdjęcia do kolejnej serii popularnego serialu.

Od czterech lat Sandomierz gości ekipę realizującą kolejne odcinki “Ojca Mateusza”. Gdy filmowcy rozpoczynali pracę w 2009 roku cieszyli się, że będą mogli pokazać w serialu “nieograne” i “niezadeptane” miasteczko. Teraz, każdy plan zdjęciowy obserwują setki turystów.

Obraz miasta pokazywany w serialu sprawił, że do Sandomierza przyjeżdżają tłumy turystów chcących pospacerować śladami ojca Mateusza. Niektórzy wybierają się na zwiedzanie miasta specjalnie w tym samym terminie, kiedy przyjeżdżają do niego znane z małego i wielkiego ekranu gwiazdy.

W minionym tygodniu ekipa “Ojca Mateusza” ponownie gościła w Sandomierzu. Podczas pięciodniowego pobytu filmowcy kręcili ujęcia plenerowe do kolejnych części przygód księdza Mateusza Żmigrodzkiego, które widzowie będą mogli zobaczyć już po wakacjach.

Sandomierzanie mogli zobaczyć w pracy niemal wszystkich odtwórców głównych ról: Artura Żmijewskiego – jako filmowego Ojca Mateusza, Michała Pielę – czyli aspiranta Nocula, Piotra Polka – jako podinspektora Oresta Możejko, Kingę Preis – jako gospodynię Natalię, Rafała Cieszyńskiego – jako policjanta Przemysława Gibalskiego, Eryka Lubosa – jako Pluskwę, Tamarę Arciuch – jako Justynę Malec oraz Paulinę Chapko, która dołączyła do ekipy policjantów w sandomierskiej komendzie.

Jako bohaterowie najnowszych odcinków serialu, na planie zdjęciowym pojawili się również: Aleksandra Górska, Gabriela Pietrucha, Paweł Góralski, Weronika Rosati, Dominika Gwit, Alżbeta Lenska i Łukasz Lewandowski.

Główna obsada serialu zdążyła już na dobre poznać Sandomierz, chociaż jak przyznał się ostatnio Piotr Polk zdarzyło mu się pomylić plan serialu z rzeczywistością. – Poszedłem po pieniądze do banku, który bankiem jest tylko w serialu – śmieje się aktor. Poza tą sytuacją aktor zna już miasto coraz lepiej, podobnie zresztą jak turyści, którzy po latach braku zainteresowania królewskim miastem, zaczynają odkrywać je nowo.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments