TNS OBOP: Platforma Obywatelska 39,6 proc.

Fot. Archiwum

Platforma Obywatelska zwyciężyła w dzisiejszych wyborach, zdobywając 39,6 proc. głosów. Na drugim miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 30,1 proc. To wyniki sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP dla TVP i TVN24.

Do Sejmu – według TNS OBOP – wejdą jeszcze trzy partie, które przekroczyły 5-proc. próg wyborczy – Ruch Palikota (10,1 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (8,2 proc.) i Sojusz Lewicy Demokratycznej (7,7 proc.).

Mandatów poselskich nie zdobyły Polska Jest Najważniejsza (2,2 proc.), Kongres Nowej Prawicy (1,1 proc.) i Polska Partia Pracy (0,6 proc.).

Frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosła 47,7 proc.

PO wygrała z PiS w 11 województwach

PO uzyskała przewagę nad PiS w 11 województwach. W pozostałych pięciu to PiS miało przewagę. Jak wynika z sondażu, PiS miał przewagę w województwach: podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Szczególnie wyraźną przewagę PiS osiągnęło w woj. lubelskim, gdzie zebrało 37,9 proc., podczas gdy wynik PO w tym województwie wyniósł 22,2 proc.

pad

do “TNS OBOP: Platforma Obywatelska 39,6 proc.”

  1. pryszczaty

    podkarpacia jak widać nie stać nawet na wystawienie swoich kandydatów -jednak kacza formacja wrzuciła import.Ten region ,ci ludzie nie mogą być traktowani poważnie,na szczęście Polska to nie zaściankowy fanatyzm i stało się dobrze a, tutaj -no trudno będzie bolało.Ksiądz podpuścił ale ręki nie poda i na pomoc nie licz podkarpacki katoliku,oni teraz sami trzęsą dupskiem bo Palikot już przy drzwiach i zaczyna pukać

  2. odbytnica

    Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy-zamieniał odszczepieńców w słup soli -tutaj tylko nafaszerował kaczy kuper drobnym śrutem jednak tak skutecznie iż już nigdy nie pofrunie,ba nawet zakwakać nie może.Kończy się czas fanatyzmu moherowego i sprzedawców marzeń o życiu wiecznym-zresztą zawsze byli traktowani jako folklor.BRAWO POLSKA

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.