To będzie prawdziwa muzyczna zadyma

Mariusz Godzina z „Orange The Juice” poprowadzi najmniejszą, bo tylko 5-osobową grupę warsztatowiczów. Będzie miał dla nich zdecydowanie więcej czasu niż Grażyna Łobaszewska dla 28. swoich podopiecznych. Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. Znani muzycy rozpoczęli darmowe korepetycje z młodzieżą. Dla wszystkich cztery ciekawe koncerty, w tym jeden podczas pokazu niemego filmu.

We wtorek ruszyły Zimowe Warsztaty Muzyczne. Na wzór letnich, po raz pierwszy zostaną przeprowadzone w Miejskim Domu Kultury podczas zimowych ferii. Wśród wykładowców są tak znani muzycy jak Grażyna Łobaszewska czy Marek Raduli, były gitarzysta m.in. „Budki Suflera” i „Bajmu”. Raduli od początku warsztatów pełni funkcję ich kierownika muzycznego.

Warsztaty, obojętnie – letnie czy zimowe, to niezwykła gratka dla uzdolnionej muzycznie młodzieży. Wziąć w nich udział może każdy, pod warunkiem, że „trochę liznął muzyki” i ma odrobinę szczęścia. Szczęście jest potrzebne przy eliminacjach, bo chętnych jest zawsze więcej od miejsc, a te limitowane są możliwościami lokalowymi MDK. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Cztery dni muzycznej edukacji i muzycznej ekstazy
Na rozpoczynające się we wtorek zajęcia zostało zakwalifikowanych 114 chętnych. Podszkolić się pod okiem znanych muzyków chcą nawet członkowie znanego już zespołu „Jackknife” czy przebojowej wokalnej „Javaniki”. Czterodniowe zajęcia odbywać się będą w sześciu grupach: wokalu (prowadzący Ola Królik i Grażyna Łobaszewska), gitary (Dawid Lewandowski), gitary basowej (Marcin Jadach), instrumentów klawiszowych (Marcin A. Steczkowski), perkusji (Jan Kiedrzyński) i saksofonu (Mariusz Godzina). Najwięcej, bo aż 56 osób zgłosiło się na lekcje śpiewu. Efekt czterodniowej muzycznej edukacji zostanie przedstawiony na piątkowym koncercie, podczas którego nauczyciele będą się prezentować ze swoimi uczniami.

Warsztaty stały się przyczynkiem do zorganizowania „Muzycznej zadymki” w MDK. Codziennie od wtorku do piątku o godz. 20 w sali widowiskowej odbywać się będą koncerty. Rozpocznie je nietypowy pokaz niemego filmu „Gabinet dr. Caligari”. Muzyczny podkład na żywo wykona zespół „Minimatikon”, w głównym trzonie złożony z muzyków „Orange The Juice”. W środę Marek Raduli przedstawi swój nowy zespół z Tomaszem Grabowym i Grzegorzem Kuligowskim w składzie oraz Jackiem Królikiem gościnnie. Czwartkowy wieczór zajmie Krzysztof Ścierański, a w piątek – wyjątkowo o godz. 19 – wspomniany koncert finałowy warsztatów. Bilety po 20 zł na każdy koncert lub 35 zł na wszystkie. Studenci i uczniowie płacą po 10 zł.

jam

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o