To będzie wizytówka Podkarpacia

Centrum w Jasionce podzielone będzie na dwie części: kongresową w kształcie bryły odwróconego stożka oraz wystawienniczą o bryle elipsoidy. Fot. APP DOM
Centrum w Jasionce podzielone będzie na dwie części: kongresową w kształcie bryły odwróconego stożka oraz wystawienniczą o bryle elipsoidy. Fot. APP DOM

RZESZÓW, JASIONKA. 30 grudnia rozpocznie się budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego.

Prawie 135 mln złotych będzie kosztować budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce pod Rzeszowem. 19 grudnia br. podpisana została umowa na jego realizację, a w poniedziałek nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy wykonawcy – konsorcjum firm Best Construction oraz Karpat – Bud. Budowa CWK rozpocznie się 30 grudnia br.

Ponad 64 miliony złotych na tę inwestycję pochodzić będzie ze środków unijnych, a ponad 70 mln złotych wyłoży Województwo Podkarpackie ze swojego budżetu.

– Budowa CWK to sztandarowa inwestycja, która powinna i będzie wizytówką województwa podkarpackiego – mówi Artur Grzesik, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która w imieniu Urzędu Marszałkowskiego zarządza tą inwestycją. – Ten dzień był długo oczekiwany i w końcu nastąpił. Umowa została podpisana i teraz wdrażamy plan, który jest przyjęty. Chcemy budowę zakończyć w terminie, rozliczyć, żeby zaczęła służyć rozwojowi regionu – dodaje.

Centrum w Jasionce podzielone będzie na dwie części: kongresową (bryła odwróconego stożka) i wystawienniczą (bryła elipsoidy). Łączna powierzchnia netto budynku wyniesie 27 552 mkw. W części kongresowej znajdą się dwie sale konferencyjne, restauracja z zapleczem kuchennym, sala bankietowa i kongresowa, szatnia, i inne. W części wystawienniczej znajdzie się przestrzeń wystawowa o powierzchni ponad 7500 mkw, pomieszczenia biurowe, podziemna przestrzeń parkingowa, pomieszczenia techniczne, i inne.

CWK w założeniach samorządu województwa będzie miejscem dla innych instytucji i agend międzynarodowych, nastawionych na rozwój wiedzy, przedsiębiorczości i innowacyjności. Termin zakończenia budowy Centrum i rozliczenia projektu przypada na koniec 2015 roku.

Arkadiusz Rogowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olo
olo
7 lat temu

znowu to gówniane trzebownisko

raa
raa
7 lat temu

to już wszystkie sprawy w województwie załatwione ? Miasta mają obwodnice , mosty , drogi wyremontowane ?.

rrr
rrr
7 lat temu

A nie lepiej by za te pieniądze zbudować porządny dworzec autobusowo kolejowy????? bo to co teraz jest to porażka

papior
papior
7 lat temu

Ja p… Macie rację, zaorać i obsiać rzepakiem. Będzie olej na biopaliwo. Ups, nie bo podczas kwitnienia „śmierdzi”. A może pieniądze przeznaczone na budowy rozdać tzw. potrzebującym?

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

no proszę koparka wykona pierwszy ruch – a powiem że pierwsze przymiarki na takie ” cudo ” to były na początku lat 80-tych ubiegłego wieku. No inni mają albo są w trakcie realizacji np. [ Katowice ; pow.użytkowa to 34899 m2- koszt;304.646.471,20 zł] czy Opole ,Bydgoszcz, oraz Lublin[ pow.całkowita; 12.850 m2 – koszt -89.551.320,97 zł – ale po korektach wyszło 117 milionów ] , cz w Łodzi na placu teatralnym – no to i my się doczekamy ; będzie trend na spotkania/ bankiety/konferencje/ sympozja/sesje/ kursy/ szkolenia / zjazdy / rauty / – bicie piany / przelewanie z pustego/ – a… Czytaj więcej »

asior
asior
7 lat temu

tylko ciekawe kto będzie utrzymywał to cudo? odpowiedź: wszyscy mieszkańcy jednego z najbiedniejszych regionów Polski :( bo taka inwestycja nigdy nie wyjdzie nawet na 0… dodajmy do tego fatalny dojazd i klapa murowana

mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
7 lat temu

Czy bedzie tak jak ze stadionem narodowym ktory przynosi deficit ?
Prawdopodobnie doszlo do takich samych okolicznosci. Nie dosc ze pieniadze zostana utopione to I trzeba bedzie doplacac kazdego roku do utrzymania obiektu.

ronsuliwa
ronsuliwa
7 lat temu

Co roku kocia wiara zrobi tam sped jeleni , PO przeprowadzi wybory i rozda stolki i jakos tam bedzie

stefania jaracz
stefania jaracz
7 lat temu

duzy dom weselny za państwoe pieniądze – kolejna sztandarowa inwestycja niedokształconych nieuków w garniturach typu Karapyta i następcy która w przyszłosci przyniesie straty …tak jak rozbudowany stadion rzeszowski ferenca – rozpierdalacze pieniędzy w natarciu tym razem od marszałka – okrągła kładka , fontanienki , remonciki ulic za 27 milionów co mozna zrobić za 10 itd itd – teraz za trwwonienie biorą sie ci od marszałka – komu to potrzebne ????? tym kundlom w garniturach ?

hijena
hijena
7 lat temu

ferenc poprzyłączał tyle wioch ,a centrum budują na jakimś zadupiu poza miastem.Czym tam będzie można dojechać?

gość
gość
7 lat temu
Reply to  hijena

hijena
Nie myl pojęć albo czytaj ze zrozumienie. To województwo!! jest budowniczym a nie miasto Rzeszów i prezydent!!!