To był jarmark

JAROSŁAW. Przez kilka przedświątecznych dni na jarosławskim Rynku odbywał się kiermasz bożonarodzeniowy „Idą Święta, wstąp na Jarmark!”.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną, uczestnicy zajęć w placówkach prowadzonych w ramach Koła Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Jarosławiu, miały podczas niego okazję zaprezentować swoje wielkie umiejętności w tworzeniu oryginalnych i niepowtarzalnych ozdób świątecznych. Na stoiskach było mnóstwo różnorodnych choinek, bombek, stroików, ozdób czy kartek świątecznych. Dodatkowo Zakład Aktywności Zawodowej prowadzony przez PSOUU przygotował dla chętnych wigilijny poczęstunek (barszcz z uszkami, pierogi i gołąbki) a całość była wzbogacona występami grup kolędniczych.

– „Idą Święta, wstąp na Jarmark!” to impreza, która już na stałe wpisała się w przedświąteczny klimat Jarosławia – mówi Konrad Sawiński ze stowarzyszenia. – W tym roku była dofinansowana ze środków samorządu województwa podkarpackiego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments