To nie będzie bitwa, to będzie wojna

Fot. Wit Hadło

HOKEJ. PLH. Cztery najlepsze zespoły, w tym Ciarko PBS Bank Sanok rozpoczynają w niedzielę decydującą część sezonu 2011/12.

– Jastrzębie wyeliminowało nas z play-off w poprzednim sezonie, tak więc zawodnicy są podwójnie zmobilizowani i chcą wyrównać rachunki – mówi przed półfinałową batalią z JKH GKS Jastrzębie prezes Ciarko PBS Bank Sanok, Piotr Krysiak. Pierwszy mecz już w niedzielę w Arenie Sanok.

W ubiegłym sezonie w pierwszej rundzie play-off sanoczanie przegrali rywalizację z Jastrzębiem w pięciu spotkaniach (2-3). W obecnych rozgrywkach oba zespoły spotkały się ze sobą sześć razy i bilans tych pojedynków jest korzystny dla Ciarko PBS Bank (4 zwycięstwa i 2 porażki). – Jastrzębie to bardzo trudny rywal. To nie będzie bitwa, to będzie wojna – przewiduje szkoleniowiec Ciarko PBS Bank Sanok, Marek Ziętara.

Tylko bez Radwańskiego
Sanoczanie po solidnych treningach w końcówce fazy zasadniczej, od środy trenują już zdecydowanie lżej. Trener Marek Ziętara w niedzielnym meczu powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników, za wyjątkiem kontuzjowanego Michała Radwańskiego. – Pozostali są gotowi do gry. O wyniku tej rywalizacji zadecyduje wiele czynników: dyspozycja bramkarzy, dyspozycja napastników, forma fizyczna, jak i psychiczna – analizuje trener Ziętara, który dodaje: – Od początku sezonu musimy sobie radzić z presją. Na razie dobrze nam to wychodzi, bowiem zdobyliśmy przecież Puchar Polski i zajęliśmy 1. miejsce po fazie zasadniczej. Jednak teraz to pierwsze miejsce nie ma większego znaczenia. Musimy się skoncentrować na każdym meczu z osobna. Zrobiliśmy do tej pory absolutne minimum na ten sezon i na pewno tym się nie zadowolimy. Chcemy zagrać w finale PLH! – zapewnia Ziętara.

JKH w najmocniejszym składzie
Jastrzębie przyjedzie do Sanoka prawdopodobnie w swoim najsilniejszym składzie. Do gry wrócił już Błażej Salamon oraz Richard Kral. To właśnie na tego ostatniego sanoczanie będą musieli zwrócić szczególną uwagę, bowiem Kral jest najskuteczniejszym zawodnikiem Jastrzębia (w sezonie zasadniczym strzelił 16 bramek i zapisał na swoim koncie 29 asyst.).

Przedsprzedaż biletów (20 i 12 zł) na niedzielne spotkanie będzie prowadzona w piątek i sobotę w godzinach 12 – 18. Bilety, jeśli oczywiście jeszcze pozostaną, będą również sprzedawane w dniu meczu.

Terminarz spotkań pierwszej rundy play-off (do 4 zwycięstw): Sanok – Jastrzębie (19 lutego), Jastrzębie – Sanok (21 – 22 lutego), Sanok – Jastrzębie (25 lutego), ewentualnie Sanok – Jastrzębie (26 lutego), Jastrzębie – Sanok (29 lutego), Sanok – Jastrzębie (3 marca).

CIARKO PBS Sanok – JKH GKS Jastrzębie
niedziela, godz. 19

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments