To pewne: Res-Vita powstanie

Tak ma wyglądać centrum handlowo-rozrywkowe Res-Vita.Fot. UCEES

RZESZÓW. Klub CWKS Resovia wykupił od miasta brakujące tereny pod budowę Res-Vity.

Super Nowościom jako jedynym udało się dotrzeć do informacji, że centrum handlowo-usługowe Res-Vita powstanie. Jego budową, tak jak pierwotnie zakładano, zajmie się klub sportowy CWKS razem z przedsiębiorcą (i głównym inwestorem) Tadeuszem Dykielem. Od naszego informatora dowiedzieliśmy się, że umowa z miastem została podpisana w środę.

Informacje te potwierdził Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovia. – Jestem zaskoczony tym pytaniem, ponieważ umowę przekaz pieniężny podpisaliśmy trzy godziny temu – powiedział Super Nowościom w środę po godzinie 16. Oznacza to, że klub sportowy stał się 25-proc. udziałowcem w spółce Res-Vita. Pozostałe 75 proc. należy do przedsiębiorcy, Tadeusza Dykiela.

Umowa między miastem a inwestorami miała zostać podpisana już parę miesięcy temu. Na przeszkodzie miała stanąć zbyt wysoka wycena terenów (1,5 ha) brakujących pod inwestycję. Pojawiły się spekulacje, że prezydent miasta celowo działa na korzyść innego inwestora, Ryszarda Podkulskiego, który zaczął interesować się tymi terenami. – Wpłaciliśmy 2 mln 430 tys. zł za 1,5 ha. To pierwsza rata. Pozostała cześć została podzielona na 30 rocznych rat – mówił prezes Bentkowski. – Złożyliśmy jednak wniosek o powołanie nowego rzeczoznawcy, który usunie błędy w wycenie – dodaje.

Więcej w weekendowym wydaniu “Super Nowości”.

Ewelina Nawrot

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MCMVkolopolaczek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kolo
Gość
kolo

walic resovie !!!

MCMV
Gość
MCMV

morda psie z wietnamskiej!!

polaczek
Gość
polaczek

ach ten bentkowski i wszystkie te nasze utalentowane PSL owskie pasozyty oni to sie ustawić na majątku nie swoim potrafią