To złomowisko trzeba zlikwidować!

Czytelnik twierdzi, że substancje ropopochodne z pobliskiego złomowiska spłukiwane przez deszcz spływają na jego pole uprawne i zanieczyszczają je. Fot. Archiwum

BAŻANÓWKA, GMINA ZARSZYN. Pan Jan Kogut skarży się, że jego pole uprawne jest zanieczyszczane substancjami ropopochodnymi pochodzącymi z pobliskiego auto-złomu.

- Smród ze spalanych odpadów z demontażu pojazdów był przerażający, docierał nawet do budynków mieszkalnych – mówi Czytelnik.  W wyniku podjętych czynności kontrolnych przez Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska została wydana decyzja o wymierzeniu kary pieniężnej oraz o wstrzymaniu działalności w zakresie demontażu pojazdów.

Kontrolowany przedsiębiorca od decyzji Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska wniósł odwołanie do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, który prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Złomowisko znajduje się na prywatnej nieruchomości. “W związku z gromadzeniem odpadów bez wymaganych zezwoleń na nieruchomości Marka S. informuję, że zostało wszczęte z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie składowania odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych” – taką odpowiedź od wójta gminy otrzymał pan Jan. Wójt postępowanie umorzył.
Co wykazała kontrola
Sprawę badał także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie – delegatura w Jaśle. – W dniach od 06.04.2011 r. do 12.04.2011 r. inspektorzy tut. Inspektoratu – Delegatury w Jaśle przeprowadzili kontrolę interwencyjną podmiotu Skup Surowców Wtórnych “ZŁOMIARZ” w Bażanówce. Podczas kontroli stwierdzono, że przedsiębiorca prowadzi działalność w zakresie odzysku odpadów, polegającą na demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji bez uregulowanego stanu formalno-prawnego w zakresie wytwarzania i gospodarowania odpadami. Demontaż prowadzony był poza obiektem budowlanym, na otwartym terenie, bezpośrednio na powierzchni gruntu – informuje Katarzyna Piskur, rzecznik prasowy.

WIOŚ w Rzeszowie. – Dokonano oględzin terenu, na którym magazynowane były odpady oraz prowadzony był demontaż pojazdów. Stwierdzono wizualnie ślady zanieczyszczenia gruntu substancjami ropopochodnymi. Pracownicy Laboratorium Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie dokonali kontrolnego poboru prób gleby do analiz laboratoryjnych. Wyniki badań zawartości oleju mineralnego (węglowodorów C12-C35) w pobranych próbkach gleby nie wykazały przekroczeń ustalonych standardów jakości.
O ustaleniach kontroli poinformowano także wójta Zarszyna. Ponadto informacje nt. ustaleń zostały przekazane do Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Wioletta Zuzak

do “To złomowisko trzeba zlikwidować!”

 1. Klijent

  Syf to nie wszystko.
  Właściciel to niezły oszust.
  Do dzisiaj wisi mi kasę , a jak przyjadę odebrać to telefon wyłaczy i potrafi za dom uciec.

 2. ppp rbr

  Sam sie naucz czytac bo cos ci to nie wychodzi podstawówkę skończyłeś

 3. Samochód

  Nie potraficie czytać,że „w pobranych próbkach gleby nie wykazały przekroczeń ustalonych standardów jakości”.
  Przeczytajcie dokładnie artukuł a potem się wypowiadajcie „inteligencje”.

 4. pracownik rbr

  to sobie go weź jako sąsiada i mieszkaj koło tego syfu będziesz miał blisko po części
  jak byś widział jak te auta rozbierał to byś części kupował w sklepie wiem bo sam tam robiłem do tej pory kasy nie widze

 5. Złomy

  Większy smród to mają w Bażanówce ludzie koło domu jak wylewają szambo.Wiocha i tyle. Ja tam byłem i nigdy nic takiego nie widziałem. Pożądny człowiek i zawsze mi doradzi co trzeba oby więcej takich auto-złomów. Jak ma ktoś problem to po co tam jeździ. Ja jestem zadowolony i polecam.

  • Zdenerwowany klijent

   a jak wszystkie oleje ropa idzie w ziemie to jest oki
   ludzie potem mają jesć z takich pól ????
   po 2 doradzic doradzi ale zapłacić nie zapłaci
   jeżdziłem do niego po kase i h.. z tego
   ludzie m

 6. Tomek

  Ja tam byłem smród syf i tyle powinni to zlikwidować pare lat temu

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.